Biłgoraj: Zabawki do szpitala

  • 14.12.2019, 06:00
  • lew
Biłgoraj: Zabawki do szpitala
Pluszaki, gry planszowe, książki, kolorowe piżamy, a nawet tablety o wartości ponad 32 tys. zł przekazali mieszkańcy Biłgoraja dla 30 małych pacjentów z oddziału onkologicznego lubelskiego szpitala.

Klinika Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej w Lublinie to miejsce, gdzie mali pacjenci spędzają wiele miesięcy, walcząc o swoje życie. Aby wywołać uśmiech na ich twarzach i sprawić, aby choć na chwilę zapomniały o chorobie, w Biłgoraju – z inicjatywy liderki Szlachetnej Paczki Elżbiety Łukasik – zorganizowano zbiórkę zabawek.

Warunek był jeden: ze względu na wymogi sanitarne panujące na oddziale, wszystkie rzeczy musiały być nowe (z metkami). Bo mali pacjenci w trakcie chemioterapii czy po przeszczepie mają obniżoną odporność.

Choć akcja trwała zaledwie 12 dni, to udało się zebrać zabawki i inne przedmioty o wartości przekraczającej 32 tys. zł. Co mali pacjenci otrzymali od mieszkańców Biłgoraja: pluszaki, lalki, auta, klocki, gry planszowe, puzzle, kredki, kolorowanki, ale też kolorowe piżamki, książki, a nawet tablety.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe