Dziecko nie chciało już żyć

  • 10.12.2019, 06:09
  • ak
Dziecko nie chciało już żyć Fot. pixabay.com
Dlaczego 13-latek odebrał sobie życie? Odpowiedzi poszukują śledczy z Zamościa.

Nastolatek popełnił samobójstwo w zeszłą środę (4 grudnia). Powiesił się we własnym domu– Nie mamy informacji o tym, by zostawił list pożegnalny – mówi Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Cały artykuł tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (50)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kobieta z pasją
Kobieta z pasją 17.12.2019, 14:19
Nie moge uwierzyć, że dorośli ludzie tak sie wypowiadają. Nie oceniajcie, nie osądzajcie ani nie szkalujcie. To nie jest niczyja wina. Bedąc nastolatką zachorowałam na depresję. Świetnie to ukrywalam zwlaszcza przed doroslymi.
Na twarzy usmiech a w sercu cierpienie nie do opisania. Dwie próby samobójcze, a przy trzecim ataku myśli bardzo silnych z psychologiem zadecydowalismy ze szpital bedzie najlepszym rozwiązaniem. I tak bylo. Każdy, kto cierpi na depresję wie, ze tego stanu nie da sie wyrazic. Do podjecia decyzji o samobojstwie często decyduje blachy powód ale to jest jak o jedno ziarenko za duzo. Jest myśl żeby już nie czuć. Smutek i zobojętnienie. Ból, ktorego nie widac. Nielogiczny i nieakceptowalny przez spoleczeństwo. Depresja to nie tylko chore emocje i problemy. Czesto swoje źródło ma z roznych niedoborow mineralnych, hormonalnych. To neurony, problemy z serotoniną etc.Bywa bardzo maskowana. A że jest niewidzialna? Dlatego też bagatelizowana i śmiertelna...
Dotyka każdego. Nastolatek ma trudniej... O wiele.
Dlateo prosze nie osądzajcie nikogo! To mu nie przywróci życia. Uwazam, ze trzeba o tym mowić, bo ignorancja w naszym kraju na temat depresji jest nadal na wysokim poziomie. Teraz rodzina chlopca potrzebuje empatii i wsparcia...
M
M 17.12.2019, 20:57
Dziękuję za to, że piszesz o swoich przeżyciach. Tak bardzo brakuje teraz mądrych słów
Loki
Loki 11.12.2019, 11:27
Tragedia wielka . Ten dramat ma swoj powod i o tym mowia rowiesniki tego chlopca. Dlaczego on mowil swym koleżankom ze to zrobi a one nie powiedzialy nikomu z doroslych ? Swym rodzicom np?! Empatii szukamy w dorosłych a nie przekazujemy jej dzieciom. Zal .i bol. Czasami koledzy wiecej wiedza niz rodzice. A glosu nastolatka kto slucha??? No kto??
Olga
Olga 10.12.2019, 16:05
Po co to komu potrzebne Tragedia i tyle Już nie macie o czym pisać Jak nie polityczne sensacje to rodzinne tragedie i tak wkoło Macieju
.
. 11.12.2019, 18:19
Jest to jednak ważne aby o tym napisać, ponieważ sam powód śmierci był bardzo można powiedzieć niewiarygodny
Betii
Betii 10.12.2019, 17:03
O wszystkim trzeba pisać gdzie dzieją się dziwne rzeczy, trzeba przeciwdziałać tragediom dzieci. Co Pani nie pasuje Pani Olgo? Ukrywać niczego nie można dla dobra i w obronie dzieci trzeba stawać. Kocha Pani dzieci? Niech Pani nie czyta jak Pani prawda boli co ludzie piszą.
Betii
Betii 10.12.2019, 16:04
Dorośli często widzą zachowanie dzieci, ich smutek, zamyślenie itd. To nie tylko wina różnych tragedii nauczycieli w szkole, czy rówieśników. To często zachowanie rodziców, doprowadza dziecko do tragedii bo jest krzyczenie, bicie, zakazy, nakazy, przymuszanie do niechcianych zajęć ponad normę pozalekcyjnych, kary i zastraszanie. Są takie domy także gdzie w rozbitych rodzinach, potem tak traktowane są dzieci, często przez własne matki. Różne powody są tragedii dzieci, załamanie, stresy, lęk przed matki zachowaniem itd. Takich rodziców trzeba leczyć. Nie mam na myśli rodziców tego chłopca, bo nikt nie wie co się stało. Jednak jest dużo nieprawidłowych zachowań rodziców do swoich dzieci. To doprowadza także do tragedii, i dzieci chorują ze stresów. Nikt się tym nie zainteresuje, a zgłaszający takie przypadki, brani są za głupich i są ignorowani. Gdy zdarzy się tragedia śmierci dzieci, wtedy Policja reaguje, już jest wtedy za pózno.
Max
Max 10.12.2019, 14:44
Uszanujmy ból rodziny zmarłego chłopca, jego przyjaciół i znajomych. Powstrzymajmy się od emocjonalnnych wpisów i wyrokowania na temat przyczyn, bo zazwyczaj są one złożone. Nawet jeśli ktoś znał tego chlopca i jego bliskich, nie może mieć pewności dlaczego tak się stało. Zrzucanie winy na rodziców czy nauczycieli jest nieuprawnione i krzywdzące. Robienie sensacji z ludzkiej tragedii świadczy o braku empatii. Bądźmy solidarni z tymi, którzy cierpią po stracie syna, brata, kolegi, ucznia.
mc
mc 10.12.2019, 18:29
Ksiądz zawsze będzie bronił swojej szkoły Prawda ojcze??
Kobieta z pasją
Kobieta z pasją 17.12.2019, 14:23
takie rzeczy mogą zdarzyć sie w kazdej szkole. KAŻDEJ. Proszę zagłebić się w temat i pocztać o problemach nastolatkow.
Paweł
Paweł 12.01.2020, 15:53
A ja proszę poczytać o tej szkole do której uczęszczał. Powinna zostać zamknięta po tych wszystkich dramatach.
Max
Max 10.12.2019, 19:04
Pudło.
O
O 10.12.2019, 19:36
No tylko do Pani mi to pasuje
O
O 10.12.2019, 19:32
Bardzo mądrze napisane, co niektórzy tacy przejeci, ale piszą co popadnie aby zostać gwiazdą.
żal
żal 10.12.2019, 14:15
żal.. tego kto to napisał. Nabijać frekwencje ludzką tragedią i wbijać igły w i tak rozdarte serca rodziny. WSTYD!
XYZ
XYZ 10.12.2019, 13:45
Osoba która to napisała jest conajmniej bezczelna, jak można pisać o takiej tragedii nie zważając na to co czuje w tym momencie rodzina i robić z tego wielkiej sensacji.
Yz
Yz 10.12.2019, 13:19
K był bardzo lubiany i szanowany w klasie. Mial tam znajomych i przyjaciół. Nie posiadał wrogów.
Mama
Mama 10.12.2019, 13:07
To wymaga rozgłosu a nie milczenia w szkołach nie ma wsparcia nauczyciele potrafią tylko robić sprawdziany stawiać jedynki i wymyślac składki ale na swoją korzyść to tylko strajk aby był powód do kolejnego wolnego dnia!!!!! Sama boję się o swoje dzieci.
AKS
AKS 10.12.2019, 23:08
Dokładnie nikt nie wie jak niektórzy uczniowie są traktowani. Jak staraj sobie radzić z dnia na dzień byle tylko przetrwać a nauczyciele zamiast pomóc jeszcze bardziej niszczą psychicznie
Pppl
Pppl 12.01.2020, 15:47
Dokładnie. Ta szkoła to patologia
2ws
2ws 13.12.2019, 09:43
To prawda nauczyciele maja się za Bogów że nikt im nie podskoczy a zwłaszcza uczeń i rodzic. Zamiast być przyjacielem dziecka to wykańczają psychicznie.
Anonim
Anonim 11.12.2019, 14:38
Ta szkoła, te nauczyciele niszczą psychikę dzieciom. To już nie jeden taki raz kiedy dziecko ma problemy bo są dręczeni i zastraszani.
A
A 10.12.2019, 19:09
Nauczyciele sprawdziany dla własnej przyjemności robią. I ta rozkosz podczas sprawdzania, bezcenna. Proszę swoje dzieci na studia pedagogiczne posłać. Składki będą zbierać, sprawdziany robić i cudze dzieci wychowywac
Elo
Elo 10.12.2019, 16:57
Co za brednie.
Mądra mama
Mądra mama 10.12.2019, 15:52
To może nauczanie indywidualne w domu. Co o tym myślisz? Dzieci będą bezpieczne i ty spokojna.
..
.. 10.12.2019, 14:05
A gdzie rola rodziców? Może warto zająć się swoim dzieckiem, na pewno dawał jakieś znaki swoim zachowaniem rodzicom że coś jest nie tak. Jak zwykle rodzice mają pretensje do wszystkich tylko nie do siebie.
.....
..... 10.12.2019, 17:02
A czy widzisz tu jakąś wypowiedź rodziców o tym ,że mają do kogoś pretensje. ?Skąd wiesz, że czegoś nie widzieli i że mu nie pomagali . Zastanów się najpierw zanim coś napiszesz, a nie pytasz gdzie rola rodziców ? Zacznij najpierw od Siebie, a później oceniaj innych?
M
M 10.12.2019, 15:21
Gowno wiesz i piszesz bzdety!
...
... 10.12.2019, 12:34
A do jakiej szkoły chodził ten chłopiec?
.
. 10.12.2019, 14:57
Najpierw do Katolickiej a potem przepisał się do szkoły nr.9
dcs
dcs 13.12.2019, 09:45
Chyba musiał być powód odejścia z Katolickiej? Dziecko uciekło? gdzie był pedagog z katolickiej?
;))
;)) 10.12.2019, 17:20
Od 1 do 7 klasy do szkoły katolickiej ;)))
Anonimowy
Anonimowy 10.12.2019, 17:04
Chodziłem z nim razem do szkoły ?, chodził od początku do końca do Katolickiej
Julia
Julia 10.12.2019, 16:02
Do żadnej szkoły nr 9 nie chodził,chodził tylko do szkoły katolickiej i nie ropowiadajcie na temat 9 jakiś plotek
M
M 10.12.2019, 15:23
I tak wlasnie ludzie którzy nic nie wiedza najwiecej mają do powiedzenia
Ja
Ja 10.12.2019, 12:37
Do katolickiej
Mk
Mk 10.12.2019, 11:59
Trzeba pisać zeby uchronić innych, nikt nieodbiera sobie życia od tak i nie od razu. Gdzie byli rodzice, gdzie nauczyciele, gdzie rówieśnicy. Raz juz chłopak próbował popełnić samobójstwo. Za drugim razem osiągnął cel. Ale po to są dorośli, szkola rpdzina zeby zauwazac ze cos sie dzieje źle.
Ale wieksząść ma wyje.....kazdy tylko widzi wlasny czubek nosa.
Szkoła do tego katolicka i co tym bardziej tacy wszyscy święci i miłosierni....a chlopak musiał mieć niezłą jazde w szkole ze postanowil odebrac sobie życie.
To jest masakra, wstyd i dramat, jaka panuje znieczulica, jak dzieci sobie wzajemnie tak dokuczają i znęcają się a zaden z doroslych i nauczycieli niereaguje...
Molo
Molo 11.12.2019, 11:19
Podpisuje sie pod tym komentarzem . To juz druga proba samobójcza. Tym razem udana. Z tego co jego koledzy i kolezanki mowia to ze wysmiewano go w szkole za oceny ??? Ile w tym prawdy powinna policja sprawdzic .
M
M 10.12.2019, 15:30
A skad ty wiesz czy miał jazde w szkole? Byl bardzo lubiany przez rówieśników, nie oczerniaj jak nie wiesz. Depresja jest czesto nie zauważalna dla bliskich, łatwo oceniac, a sam teraz zachowujesz sie nie w pożądku i robisz komus krzywdę swoim wpisem. Wielce wrażliwy, wszystko wiedzacy
B
B 12.01.2020, 15:50
Czyżby to pisał jeden z nauczycieli tej o to renomowanej szkoły KATOLICKIEJ?
mar
mar 10.12.2019, 10:56
Jak to po co pisać aby przestrzec innych rodziców, że coś się dzieje. Owszem danych skąd pochodzi i imię nazwisko nie powinno być ujawniane i tak każdy będzie wiedział. Musiał mieć kłopoty może w szkole lub w śród rówieśników. Musimy bacznie obserwować swoje dzieci czasami najmniejszy przegapiony szczegół przeważa na całe życie. Dla rodziny to jest tragedia i należy uszanować ich prywatność
M
M 11.12.2019, 07:55
Owszem w końcu ktoś mądrze napisał. Nawet sobie nie zdajemy sprawy ile młodych ludzi potrzebuję pomocy psychiatry ile trafia do szpitala po próbach samobójczych to jest tragedia a nikt z tego rozgłosu nie robi. Rodzinie trzeba współczuć i uszanować ich a nie oceniać.
Fifi
Fifi 10.12.2019, 10:11
To jest niewyobrażalna tragedia dla calej rodziny, żadno znas p. Arni nie jestesmy w stanie sobie wyobrazić bólu jaki przeżywa rodzina. Ale napisac o tym trzeba,aby ostrzedz innych rodzicow otym jaki w plyw ma otoczenie na nastolatki. Zwrócic uwage na to co przezywaja w tym wieku dzieci. Z jakimi borykaja sie problemami,i co tak naprawde jest dla nich wazne. Zeby zaczac w ospowiednim momencie reagowac.
Babcia
Babcia 10.12.2019, 10:10
To wymaga milczenia a nie rozgłosu
Just
Just 10.12.2019, 10:08
Wpis conajmniej nie na miejscu, troche empatii, ludzie
Arni
Arni 10.12.2019, 09:19
Ten kto postanowil napisać o tym jest zwyklym deb... pomysl co czuje teraz rodzina a nie szukasz sensacji. Jakby to bylo Twoje dziecko to też napisalbys o tym w gazecie? Piszecie to co Wam pasuje , a zatajacie niewygodne informacje... normalka. Zanim cos napiszesz to sie zastanow dziennikarzyno!
Renata
Renata 10.12.2019, 10:07
Popieram...po co o tym pisac..Dla rodziny i najblizszych to niewyobrazalna tragedia wiec po co jeszcze szukac sensacji, po co zwiekszac jeszcze ich bol i cierpienie.Niech w spokoju przezywaja zalobe po stracie dziecka.

Pozostałe