Szpital więcej zapłaci za chustę w brzuchu

  • 10.12.2019, 05:28
  • Robert Horbaczewski
Szpital więcej zapłaci za chustę w brzuchu O tym, że tomaszowscy medycy zostawili jej "coś" w brzuchu, kobieta dowiedziała się trzy lata później.
Do 140 tys. zł podwyższył Sąd Apelacyjny w Lublinie zadośćuczynienia, jakie ma zapłacić SP ZOZ w Tomaszowie Lubelskim pacjentce, której po operacji pozostawiono chustę w brzuchu. Serwetę z gazy kobieta nosiła w sobie przez trzy lata, aż ta zaropiała i przebiła jelito.

Bożena W. na oddział ginekologiczno-położniczy szpitala w Tomaszowie Lubelskim trafiła z rozpoznaniem masywnego mięśniaka macicy. W związku z tym 18 lipca 2008 r. przeszła operację. Lekarzem operującym był Andrzej H. W operacji uczestniczył także ordynator oddziału Marian K. W zespole zabiegowym był też anestezjolog i instrumentariuszka. Operacja trwała ponad godzinę. Lekarze ocenili ją jako udaną, bez komplikacji i powikłań. Tydzień później kobieta została wypisana do domu.

To tylko część artykułu. Cały przeczytasz w najnowszym papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Robert Horbaczewski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ela
Ela 10.12.2019, 19:16
Hawryło i Kałużyński ???

Pozostałe