Gm. Zamość: W Sitańcu Wolicy jest nowy chodnik

  • 09.12.2019, 13:00
  • ak
Gm. Zamość: W Sitańcu Wolicy jest nowy chodnik Fot. UG Zamość
Ponad 220 metrów nowego chodnika położono wzdłuż gminnej drogi w Sitańcu Wolicy. Razem z wcześniej wykonanym odcinkiem piesi mają tam już do dyspozycji przeszło 650 metrów bezpiecznego traktu przy jezdni.

Ta inwestycja została zrealizowana w wcześniej prowadzonego zadania. Położono wówczas na gminnej drodze ponad 430 metrów asfaltu, a obok zbudowano chodnik. Pieniądze pochodziły z funduszu sołeckiego za 2017 rok. Teraz położono kolejny odcinek z kostki betonowej. Przy okazji powstały zjazdy, a skarpy przy drodze umocniono płytami ażurowymi. Całkowity koszt tegorocznych robót to ponad 90 tys. zł ( w tym fundusz sołecki - ok. 39 tys.).

Wykonawcą inwestycji była wyłoniona w przetargu firma Usługi Budowlane ,,OLBUD” z Wólki Panieńskiej. Odbiór techniczny nowego chodnika odbył się w zeszłym miesiącu. Gwarancja wynosi 60 miesięcy.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe