Robiła zakupy przez internet. Z konta zniknęły pieniądze

  • 05.12.2019, 14:37
  • ak
Robiła zakupy przez internet. Z konta zniknęły pieniądze Fot. pixabay.com
Wybrała towar, zapłaciła za niego, ale nagle okazało się, że zamówionego artykułu brakuje. Mieszkanka Hrubieszowa odzyskała przelaną kwotę, a niedługo po tym okazało się, że z jej konta zniknęło jeszcze więcej pieniędzy.

Hrubieszowianka właśnie zgłosiła policji oszustwo, do którego doszło kilka dni temu. Poinformowała, że za zamówiony towar płaciła podając kod z karty. Oszuści najwyraźniej to w sobie tylko znany sposób wykorzystali, bo pieniądze za sprawunki zostały kobiecie zwrócone, ale kilkaset złotych z konta "wyparowało".

Policja ostrzega przed tego rodzaju sytuacjami i apeluje o rozwagę przy zakupach online.

Internetowe zakupy są bardzo wygodną i popularną w dzisiejszych czasach formą dokonywania transakcji. Jednak i tutaj możemy zostać oszukani przez nieuczciwych sprzedawców. Aby zmniejszyć ryzyko należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. dokonując zakupów przez Internet.

- korzystajmy ze sprawdzonych sklepów i ofert,
- przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie koniecznie zweryfikujmy rzetelność sprzedawcy, sprawdźmy komentarze na jego temat;
- uważajmy na tzw. ”super okazje”, zbyt niska cena może sugerować ryzyko oszustwa;
- decydując się na zakup gromadźmy korespondencję ze sprzedającym – w przypadku oszustwa będzie ona dowodem kontaktów.

Jeśli jednak mimo przestrzegania zasad ostrożności padniemy ofiarą internetowego naciągacza, natychmiast zgłośmy sprawę do najbliższej jednostki policji.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe