Zazieleniło się w Biłgoraju. Posadzili drzewa i krzewy

  • 06.12.2019, 08:22
  • ak
Zazieleniło się w Biłgoraju. Posadzili drzewa i krzewy Fot. UM Biłgoraj
Aż 120 sadzonek drzew i 2207 różnych krzewów zasadzono w listopadzie na biłgorajskich skwerach i placach, a także wzdłuż ulic.

Wybrane przez urzędników rośliny to m.in. klony, brzozy, dęby, kasztanowce, magnolie, berberysy, derenie i róże. 

– Po południowej stronie ul. Kościuszki, na odcinku od ronda z ul. Nadstawną do skrzyżowania z Placem Wolności oraz przy ul. Nadstawnej posadzono róże. W Parku S. Nowakowskiego, wzdłuż alejki od Alei Jana Pawła II, posadzono platany klonolistne natomiast przy Parku Solidarności zostały posadzone magnolie – informuje Paweł jednacz, rzecznik pracowy Urzędu Miasta Biłgoraj.

Kwitnący krzewami ozdobiono również teren przy przejściu dla pieszych do ul. Magnoliowej oraz przy ul. 3 Maja. W rejonie Przedszkola Samorządowego na ul. Przemysłowej posadzone zostały kasztanowce czerwone i magnolie, a tawułę japońską i berberysy niedaleko bloku nr 51 przy ul. 3 Maja.

Sadzonki drzew rosną już przy Alei Jana Pawła II, a berberysami obsadzono ulicę Poniatowskiego. Na Zamojskiej (od ronda z ul. Poniatowskiego do końca miasta) posadzono dereń biały, a przy ul. Szwajcarskiej dęby i brzozy, zaś przy ul. Korczaka - jarząb pospolity.

ak

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe