Zamość: Złoto siłacza. Krystian Niedźwiedź z UPZ na najwyższym podium

  • 05.12.2019, 09:42
  • ak
Zamość: Złoto siłacza. Krystian Niedźwiedź z UPZ na najwyższym podium Fot. UP Zamość
Sukces Krystiana Niedźwiedzia. Student Uczelni Państwowej w Zamościu (dawna PWSZ Zamość) wywalczył dwa złote medale podczas Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w dwuboju siłowym.

Zawody odbyły się w ostatnią sobotę (30 listopada). Student IV roku na kierunku mechanika i budowa maszyn zamojskiej uczelni dwukrotnie sięgał po złoto w kategorii mężczyzn.

Krystian Niedźwiedź uzyskał wynik: 140 kg w wyciskaniu leżąc i 215 kg w martwym ciągu. Dało mu to najwyższe podium w kat. do 75 kg oraz pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji.

Na tych samych mistrzostwach z dobrej strony pokazały się również studentki UPZ. W kategorii kobiet Emilia Rechul z III roku finansów i rachunkowość uzyskała rezultat 47,5 kg w wyciskaniu leżąc i 120 kg w martwym ciągu. Zajęła IV miejsce w kat. +70 kg. Klaudia Luterek, studentka I roku bezpieczeństwa narodowego uzyskała wynik 30 kg w wyciskaniu leżąc i 100 kg w martwym ciągu. Ona również uplasowała się tuż za podium, w swojej kategorii - do 60 kg.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Małgorzata
Małgorzata 01.03.2021, 18:01
Brawo!

Pozostałe