Hrubieszów: Wybrali najciekawsze prace roku

  • 04.12.2019, 10:00
  • ak
Hrubieszów: Wybrali najciekawsze prace roku Fot. lubiehrubie.pl
Dwudziestu dziewięciu autorów zgłosiło 84 prace do tegorocznej edycji konkursu na Najciekawszą Pracę Roku organizowanego w ramach Jesieni Plastycznej Hrubieszów 2019. Podsumowanie, ogłoszenie wyników i otwarcie wystawy odbyło się w sobotę, 30 listopada w Hrubieszowskim Domu Kultury.

Jurorzy jednogłośnie uznali, że Grand Prix należy się Andrzejowi Marutowi z Hrubieszowa, komisarzowi konkursu. Został nagrodzony za pracę „Józefów 2019”.

Nagrodę burmistrza Hrubieszowa za najciekawszą pracę otrzymała Helena Piekarz. Komisja doceniła artyzm jej obrazu zatytułowanego „Powrót z kościoła”. Drugą nagrodę Marty Majewskiej przyznano Ilonie Filip z Lublina za olej „Jankielówka”.

 

 

 

 

Nagrody starosty hrubieszowskiego trafiły do Anny Graszy z Tarnogrodu za zestaw prac „Martwa natura z żółtym dzbanem” oraz do Bożeny Czerskiej z Warszawy za „Słoneczniki V”.

Dwoje artystów otrzymało nagrody wójta gminy Hrubieszów. Laureatami zostali: Anna Abramek z Mircza za obraz Dynie” oraz Alfred Przybysz z Hrubieszowa za pracę „Na skraju lasu”.

Nagrodę Dyrektora Hrubieszowskiego Domu Kultury otrzymał Piotr Drożdżak z Werbkowic za zestaw swoich prac.

Wyróżnienia ufundowane przez Hrubieszowski Dom Kultury otrzymali: Artur Łukasiewicz z Hrubieszowa, Adam Flak z Hrubieszowa, Anna Małgorzata Świca z Biłgoraja, Piotr Przybyła z Sosnowca, Zbigniew Wężyk z Hrubieszowa, Katarzyna Partyka z Hrubieszowa.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe