Złodziej samochodów z Katowic wpadł w Zamościu. Miał narkotyki

  • 03.12.2019, 17:00
  • ak
Złodziej samochodów z Katowic wpadł w Zamościu. Miał narkotyki Fot. KMP Zamość
Kradzież z włamaniem, posiadanie narkotyków, ucieczka przed policją – 35-latek z Katowic ma sporo na sumieniu. Na pewno na długo zapamięta pobyt w Zamościu, bo tutaj został zatrzymany.

Zaczęło się od tego, że policjanci drogówki pełniący w sobotę 30 listopada służbę na ulicy Szczebrzeskiej zobaczyli samochód jadący bez włączonych świateł. Postanowili go zatrzymać. Kierowca fiata najpierw nieco zwolnił i zjechał na pobocze, by chwilę później ruszyć przed siebie. Policjanci zaczęli go ścigać.

Dopadli delikwenta po kilku kilometrach, w Płoskiem, bo samochód wpadł w poślizg i uderzył w ogrodzenie. Kierowca i jego pasażerka czym prędzej wyskoczyli z auta i zaczęli uciekać, ale policjanci byli szybsi. 

– Kierujący fiatem, którym okazał się być 35-letni mieszkaniec Katowic oraz jego 27-letnia koleżanka, również mieszkanka Katowic zostali przewiezieni do zamojskiej komendy i zatrzymani w policyjnym areszcie – informuje Dorota Krukowska-Bubiło,rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Szybko wyszło na jaw, czemu mężczyzna tak bardzo chciał uniknąć spotkania z policją. Jechał na kradzionych tablicach rejestracyjnych. Jednych z wielu, jakie posiadał, resztę wiózł w bagażniku. Tam policjanci znaleźli jeszcze więcej "ciekawych" przedmiotów: łom, narzędzia do przecinania drutów, kominiarkę i rękawice, ale również akcesoria do porcjowania narkotyków, podejrzany biały proszek i roślinny susz. Po badaniach okazało się, że to amfetamina i marihuana.

– Pracujący nad sprawą kryminalni z zamojskiej komendy ustalili, że pojazd, którym poruszali się zatrzymani kilka dni temu został skradziony na terenie Katowic, podobnie jak odnalezione w bagażniku tablice rejestracyjne – dodaje Krukowska-Bubiło.

Dzisiaj 35-letni Ślązak usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do samochodu, posiadania narkotyków oraz niezatrzymania się do policyjnej kontroli. – Mężczyzna odpowie również kradzież odnalezionych w fiacie tablic rejestracyjnych, jazdę bez wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami, szereg wykroczeń drogowych, które popełnił uciekając przed policjantami oraz uszkodzenie ogrodzenia posesji – precyzuje rzeczniczka policji. Dodaje, że odpowiedzialności nie uniknie również 27-letnia pasażerka fiata, przy której również znaleziono marihuanę.

Zatrzymany w Zamościu mieszkaniec Katowic to przestępca "z doświadczeniem". Wcześniej odpowiadał już za przestępstwa przeciwko mieniu, przeciwko życiu i zdrowiu oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Z
Z 04.12.2019, 22:24
Jak zatrzymany w Zamościu, to trzeba mu dać możliwość zamieszkania w Zamościu przez parę latek. Wtedy dopiero zapamięta.

Pozostałe