Zwierzyniec: Pociski leżały przy torach

  • 03.12.2019, 13:11
  • ak
Zwierzyniec: Pociski leżały przy torach Fot. KMP Zamość
Leżały jeden obok drugiego, każdy długości 40 centymetrów, wszystkie prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Na pociski natrafili robotnicy pracujący przy konserwacji torów kolejowych w Roztoczańskim Parku Narodowym w Zwierzyńcu.

Niewybuchy zostały wykopane z ziemi. Mężczyźni, którzy je znaleźli natychmiast przerwali prace i zawiadomili policję. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu wojskowych saperów, którzy zajęli się neutralizacją pocisków.

– Odnalezione niewybuchy lub niewypały mogą być niebezpieczne. Dlatego też nie należy ich dotykać, oglądać, czy samodzielnie przenosić. A o nietypowym znalezisku należy jak najszybciej powiadomić policjantów – przypomina Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe