Biłgoraj: Pogorzelcom na remont

  • 03.12.2019, 11:00
  • lew
Biłgoraj: Pogorzelcom na remont
Ruszyła pomoc dla czteroosobowej rodziny z Biłgoraja, której pożar zniszczył poddasze domu. Przyczyną pożaru było rozszczelnienie przewodu kominowego.

Zgłoszenie o pożarze jednorodzinnego budynku mieszkalnego przy ul. Kościuszki w Biłgoraju straż pożarna przyjęła w piątek (29 listopada) o godz. 11.08.

Na miejscu pojawiły się cztery zastępy strażaków, w tym trzy zawodowe i jeden z OSP w Soli. 

– Spaleniu uległy część więźby dachowej, dwoje drzwi, makulatura i drobny sprzęt domowy oraz instalacja elektryczna na poddaszu – informuje mł. bryg. Albert Kloc, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Staży Pożarnej w Biłgoraju.

Dodaje, że okopceniu uległy ściany i sufit. Wiadomo, że jedna osoba została przetransportowana karetką pogotowia do szpitala, ale nie na skutek pożaru, tylko najprawdopodobniej emocji towarzyszącym temu zdarzeniu.

Przyczyną pożaru było rozszczelnienie przewodu kominowego. Czteroosobowa rodzina ma teraz nie lada kłopot, bo zima za pasem, a na remont zniszczonego pożarem domu brakuje funduszy (budynek nie był ubezpieczony), na dodatek dwoje członków rodziny to osoby niepełnosprawne. Każdy może im pomóc. Od andrzejek prowadzona jest zbiórka pieniędzy na remont budynku. Potrzeba około 15 tys. zł. Każdy osoba, która zechciałaby wesprzeć poszkodowaną rodzinę, proszona jest o wpłacanie dowolnej kwoty za pomocą strony: www.zrzutka.pl.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe