Zamość: Lalki na aukcję

  • 07.12.2019, 07:00
  • AP
Zamość: Lalki na aukcję
25 lalek szmacianek przekazali uczestnicy projektu "Aktywni, zaangażowani, zdrowi" na aukcję dla Stowarzyszenia Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem".

Projekt "Aktywni, zaangażowani, zdrowi" skierowany jest do dzieci i młodzieży z Zamościa. Uczestnicy biorą udział w warsztatach artystycznych, teatralno-muzycznych oraz zajęciach manualnych i aktywizujących, przygotowujących do wolontariatu. Zwieńczeniem warsztatów teatralnych i muzycznych będą dwa przedstawienia oparte na scenariuszach własnych. Z kolei podczas zajęć manualnych dzieci przygotowały pod okiem instruktora lalki na aukcję. 

 – Piękne są te lalki. Pomysł fajny. Ważne jest też to, że wykonała je młodzież. Z tymi lalkami pójdą do ośrodka, poznają podopiecznych "Krok za krokiem" i to jest aspekt wychowawczy – mówi Dorota Nowosad z Osiedlowego Domu Kultury "Okrąglak". 

Ponadto uczestnicy projektu wezmą udział w akcji charytatywnej i zbiórce żywności. Przygotują świąteczne paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Miasta. Projekt realizuje Stowarzyszenie "Drukarnia Wyobraźni". Działania współfinansuje budżet Miasta Zamość oraz Spółdzielni Mieszkaniowej im. J. Zamoyskiego w Zamościu. 

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe