Telatyn opuścił Stowarzyszenie G6. Został tylko Ulhówek i Rachanie

  • 05.12.2019, 15:18
  • m.
Telatyn opuścił Stowarzyszenie G6. Został tylko Ulhówek i Rachanie
W styczniu tego roku z członkostwa w Stowarzyszeniu "G6 Grzędy Sokalskiej" zrezygnowała gmina Jarczów. W połowie lipca gmina Łaszczów. 13 listopada taką decyzję podjęła Rada Gminy Tyszowce, a tydzień później Rada Gminy Telatyn. W grupie G6 pozostały już tylko dwie gminy – Ulhówek i Rachanie. Wystąpienie Rachań jest kwestią czasu.

Stowarzyszeniu trudno będzie wystąpić o środki, bo aby się o nie starać, potrzeba by w obszarze działalności stowarzyszenia było 30 tysięcy mieszkańców, a jest tylko 20 tysięcy. Dlatego musimy przystąpić do jakiejś innej grupy, dzięki której będziemy mogli pozyskiwać środki na projekty miękkie, na przykład na organizację imprez kulturalnych – tak m.in. zasadność wystąpienia z G6 tłumaczył radnym Andrzej Podgórski, burmistrz Tyszowiec. A ci przyznali mu rację i podjęli uchwałę. 

Do jakiej lokalnej grupy działania zdecydują się przystąpić Tyszowce, jeszcze nie wiadomo. Tę decyzję podejmie burmistrz po konsultacjach z radnymi najprawdopodobniej w styczniu przyszłego roku.

 

Duży może więcej

Wystąpić z grupy G6 zdecydowała się też gmina Telatyn.

 – Grupa G6 nie ma już racji bytu. Odeszły trzy gminy. Nie ma więc wymaganej dla LGD liczby mieszkańców, nie ma też spójności terytorialnej. Grupa nie pozyskała środków jako Lokalna Grupa Działania ani też jako stowarzyszenie. Szkoda, że się tak stało. Ale nie możemy tracić kolejnych lat – mówi Dariusz Kozłowski, wójt gminy Telatyn.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

m.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe