Potok Górny: Czas relaksu. Są nowe siłownie

  • 08.12.2019, 13:21
  • lew
Potok Górny: Czas relaksu. Są nowe siłownie Jeśli chodzi o urządzenia do ćwiczeń, to można tam znaleźć m. in. wioślarza, biegacza i motyla na pylonie.
Prawie 370 tys. zł kosztowała budowa pięciu plenerowych stref aktywności w gminie Potok Górny. Bezpiecznie ćwiczyć i wypoczywać można w Lipinach Dolnych, Lipinach Górnych-Borowinie, Nakliku i w dwóch miejscach w Potoku Górnym.

Samorząd realizował w tym roku projekt " Budowa pięciu obiektów małej architektury na terenie Gminy Potok Górny", który był współfinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Przedmiotem projektu była budowa Otwartych Stref Aktywności. Przy Urzędzie Gminy w Potoku Górnym powstał obiekt w wersji rozszerzonej, który składa się z siłowni plenerowej (6 urządzeń montowanych na pylonie), placu zabaw o charakterze sprawnościowym i strefy relaksu.

Pozostałe obiekty funkcjonują w wersji podstawowej – z siłownią i strefą relaksu, ale bez placu zabaw. Powstały one przy szkołach podstawowych w Potoku Górnym, Lipinach Dolnych i Lipinach Górnych-Borowinie, a także w Nakliku. 

– Chcemy, żeby to były aktywne miejsca spotkań zarówno dla uczniów, jak i pozostałych mieszkańców w różnym wieku – powiedział nam Stanisław Dyjak, wójt gminy Potok Górny.

Jeśli chodzi o urządzenia do ćwiczeń, to można tam znaleźć m. in. wioślarza, biegacza i motyla na pylonie, natomiast z urządzeń ze strefy relaksu wymienić należy stół do gry w szachy. Na placu zabaw jest np. karuzela i huśtawka ważka

Całkowita wartość zakończonej inwestycji to ponad 367 tys. zł, z czego dofinansowanie stanowi 210 tys. zł.

Na realizację zadań z zakresu upowszechniania kultury, kultury fizycznej i sportu gmina przeznaczyła w tym roku 93 450 zł. Najwyższą dotację otrzymał LZS Wrzos Szyszków – 27 tys. zł.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe