Współpraca Technikum New Technology z Politechniką Świętokrzyską w obszarze robotyki i programowania

  • 03.12.2019, 10:03
  • Artykuł partnera
Współpraca Technikum New Technology z Politechniką Świętokrzyską w obszarze robotyki i programowania
Działająca przy Technikum New Technology w Zamościu młodzieżowa drużyna robotyczna New Tech 7570 wzięła udział na Politechnice Świętokrzyskiej w dwudniowych warsztatach z budowy i programowania łazików marsjańskich. Przypomnijmy – drużyna New Tech 7570 zajęła we wrześniu br. 14 miejsce na 28 zespołów w uniwersyteckich zawodach łazików marsjańskich European Rover Challenge i przeszła do historii konkursu jako najmłodsi uczestnicy ERC.

Zawody wygrał team Impuls Mars Rover z Kielc, który to właśnie poprowadził na Politechnice warsztaty dla młodzieży Technikum New Technology i New Tech 7570.

Pierwszego dnia omówiono system operacyjny, automatykę i komunikację łazika drużyny Impuls. W szczególności zgłębiono problem rozpoznawania pozycji robota na podstawie kodów QR, architektury systemu programistycznego i budowy układu jezdnego, komunikacji z robotem i zabezpieczenia przed zakłóceniami. Drużyna wzięła również udział w konferencji jednej z międzynarodowych firm produkującej części do łazików kosmicznych. Drugiego dnia warsztaty objęły tematykę systemów wizyjnych łazików, rozpoznawania obiektów przy pomocy biblioteki OpenCV, programowania regulatorów oraz budowę manipulatora i zastosowania w nim kinematyki prostej i odwrotnej. Na koniec pobytu w Kielcach przedstawiciele Technikum spotkali się z Dziekanem i Prodziekanem Wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn Politechniki Świętokrzyskiej.

– W ciągu tych dwóch, intensywnych dni nawiązaliśmy mnóstwo wartościowych kontaktów, które zaowocują rozwojem kwalifikacji naszych uczniów – mówi Agnieszka Macek, założycielka Technikum New Technology. Stawiamy w naszej szkole na rozwój praktycznych umiejętności młodzieży w obszarze programowania i robotyki. Zamierzamy zbudować nowoczesne Technikum dla Przemysłu 4.0, którego absolwenci będą rozchwytywani na rynku pracy. Współpraca z Politechniką Świętokrzyską jest ważnym elementem naszej strategii rozwoju.


 

Technikum New Technology www.newtech.edu.pl

New Tech 7570 www.newtechteam.pl

https://www.facebook.com/newtechzamosc

Artykuł partnera

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe