Dentobus w Radecznicy

  • 07.12.2019, 06:00
  • r.
Dentobus w Radecznicy
Dentobus to mobilny gabinet stomatologiczny, który przyjedzie do gminy Radecznica. Skorzystają z niego dzieci i młodzież do 18. roku życia.

W gabinecie na kółkach są udzielane świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia, w tym: lekarskie badania kontrolne jamy ustnej, profilaktyka próchnicy – lakierowanie zębów, wizyty adaptacyjne, usuwanie złogów nazębnych oraz leczenie próchnicy i jeśli to konieczne, także usuwanie zębów. Stomatolodzy z gabinetu na kółkach będą też udzielać informacji na temat profilaktyki i higieny jamy ustanej.

W dniach 9-13 grudnia świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia będą udzielane w dentobusie, który będzie stacjonował przy budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Radecznicy, przy ul. Prusa 65A.

Potem od 16-20 grudnia dentobus będzie dyżurował przy budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zaburzu,

Organizatorzy zastrzegają, że z przyczyn technicznych w przypadku spadku temperatury powietrza na uniemożliwiającą prawidłowe funkcjonowanie dentobusu, udzielanie świadczeń zostanie przerwane i przywrócone po poprawie warunków pogodowych. Zainteresowani mogą rejestrować się pod numerem telefonu 510 233 056.

Z badań stomatologów wynika, że ponad 90 procent 12-latków w Polsce ma próchnicę. To skutek błędów w diecie, fatalnej higieny zębów i wciąż aktualnego przekonania, że "mleczaków się nie leczy".

r.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe