Statystyczne kłamstwo?

  • 03.12.2019, 12:03
  • tomt
Statystyczne kłamstwo? Wiosna dla piłkarzy Hetmana na pewno nie będzie spacerkiem.
Choć nikt nie obiecywał, że pójdzie jak po maśle, to jednak niewielu spodziewało się, że Hetman Zamość zakończy trzecioligową dopiero na czternastym miejscu. Mark Twain mawiał co prawda, że są trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka, ale mimo tego spróbujemy przekonać, że ostatnie z tych wyliczeń może być wartościowe w kontekście oceny poszczególnych graczy Hetmana.

Łącznie z meczem rozegranym awansem biało-zielono-czerwoni mają za sobą 18 gier, w których uzbierali 21 punktów przy bilansie bramkowym 22:25. 5 spotkań wygrali, 6 zremisowali, a 7 przegrali. Przy KJ 8 ekipa Jacka Ziarkowskiego zdobyła 13 pkt. (3-4-2, bramki: 13:9), co wraz z Hutnikiem, Stalą i KSZO sytuuje ją na ósmym miejscu. Gorzej było z wyjazdami. Poza domem biało-zielono-czerwoni uzbierali tylko 8 pkt. (2-2-5, 9:16). Ta zdobycz daje Hetmanowi ex aequo z Sokołem dopiero jedenasty wynik w gronie osiemnastu drużyn.

Trener Jacek Ziarkowski korzystał z dwudziestu dwóch zawodników.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

tomt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe