UEFA, czyli dystrybucja - felieton Tomka Tomczewskiego

  • 03.12.2019, 09:12
  • Tomasz Tomczewski
UEFA, czyli dystrybucja - felieton Tomka Tomczewskiego
No to dystrybucja drużyn do poszczególnych grup Mistrzostw Europy za nami. Teraz będą wypowiadać się eksperci. Część z nich przywali, że już po nas; inni nadzieję będą pokładać w Robercie Lewandowskim, a ci najodważniejsi wspomną o awansie do fazy pucharowej – i to z drugiego miejsca. Licho wie, jak będzie.

Tym bardziej, że po raz pierwszy mamy do czynienia z historią, gdy doszło już do dystrybucji grupowej, a i tak nie znamy jeszcze wszystkich ekip. Po raz pierwszy też mistrzostwa będą porozrzucane jak, za przeproszeniem – obornik po polu. O klimacie dużej imprezy w poszczególnych krajach można tylko pomarzyć. Ale to chyba dla UEFA nieważne. Istotniejsze, żeby zgadzała się kasa. Mieliśmy już finał Ligi Mistrzów w Baku (!).

Zdecydowanie większy cyrk i tak dopiero przed nami w Katarze. Mistrzostwa świata w listopadzie i grudniu, do tego w klimacie, który piłkarzom zupełnie nie służy, i w atmosferze, która z futbolem ma tyle wspólnego co Wersal z wersalką. Wracając jeszcze do przyszłorocznych mistrzostw Europy, to chore, że Rosja nie może być w jednej grupie z Ukrainą. Tym bardziej, że już w fazie pucharowej może do takiego meczu dojść!

Przy okazji "losowania" w Bukareszcie wyszła na jaw propozycja zamieszczenia reklam na reprezentacyjnych koszulkach. Płomienne przemówienie w imieniu przeciwników tego pomysłu miał wygłosić sam Zbigniew Boniek. W efekcie pomysł natychmiast utrącono. Przynajmniej na razie. Widać jednak wyraźnie, że nie brakuje absurdalnych pomysłów, które zmierzają do tego, aby z piłki wycisnąć jak najwięcej kasy. Nawet kosztem prestiżu, atmosfery i ducha fair play.

Tomasz Tomczewski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe