Zwierzyniec: Przelała się czara goryczy

  • 03.12.2019, 07:00
  • Bogdan Nowak
Zwierzyniec: Przelała się czara goryczy Te prace zaniepokoiły Tomasza Gajewskiego.
Regionalista ma uwagi co do sposobu prowadzenia prac na zabytkowym budynku. Konserwator uspokaja.

 Trwa remont elewacji zabytkowej oficyny północnej Zespołu Zarządu Ordynacji Zamojskiej. Zdaniem zwierzynieckiego regionalisty prace są prowadzone w nieprofesjonalny sposób. Mężczyzna jest tym oburzony. Powiadomił służby konserwatorskie.

Naprawdę nie można się takim pracom spokojnie przyglądać. Zmieniono ważne elementy architektoniczne elewacji tego budynku. To niedopuszczalne, skandaliczne! – denerwuje się Tomasz Gajewski, mieszkający w Zwierzyńcu miłośnik sztuki, społecznik, regionalista,autor albumu pt. "Aleksandra Wachniewska. Malarka Roztocza". – Trzeba coś z tym zrobić. Bo mamy moralny obowiązek zachowania takiego dziedzictwa, tej spuścizny i przekazanie jej przyszłym pokoleniom. Tymczasem to, co się wyrabia, przechodzi ludzkie pojęcie!

Tomasz Gajewski od dawna z rozpaczą przygląda się losom zwierzynieckich zabytków. Opowiada o tym mediom, bo – jak tłumaczy – jego głos jakoś nie dociera do odpowiednich służb, miejscowych władz czy właścicieli nieruchomości, na których stoją zabytkowe budowle. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe