Nielegalny migrant wpadł pod Horodłem

  • 02.12.2019, 14:00
  • ak
Nielegalny migrant wpadł pod Horodłem Fot. NOSG
Wszystko było teoretycznie dograne. Obywatel Albanii zdołał nielegalnie przekroczyć polsko-ukraińską granicę, a pod Horodłem czekał na niego rodak i Brytyjczyk, którzy mieli pomóc cudzoziemcowi przedostać się w głąb Europy. Jednak nic z tego nie wyszło, bo migranta wcześniej "przejęli" strażnicy graniczni z Horodła.

Mężczyzna został zatrzymany w czwartek, 28 listopada. Wpadł w pobliżu granicznej rzeki Bug. Strażnicy graniczni zajęli się nim, a później w pobliżu Horodła zatrzymali jeszcze dwóch innych cudzoziemców, obywateli Albanii  i Wielkiej Brytanii. Ci mężczyźni, jak ustalono, mieli za zadanie odebrać nielegalnego migranta i przetransportować go później do któregoś z krajów Europy zachodniej.

– Obywatelowi Albanii, został ogłoszony zarzut nielegalnego przekroczenia granicy państwa z Ukrainy do Polski. Mężczyzna, przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. 29 listopada został przekazany ukraińskim służbom granicznym – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Kary nie unikną również dwaj pozostali zatrzymani mężczyźni. Im przedstawiono zarzut organizowania nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Oni również postanowili poddać się karze: 4 miesięcy pozbawiania wolności w zamieszeniu na 2 lata. Mają też zapłacić grzywnę.

– Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 36 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę. Praktycznie wszyscy ujawnieni migranci mieli zamiar przedostać się na zachód Europy – podsumowuje Sienicki.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe