Zimą bez domu

  • 25.01.2017, 06:00
  • mk /dołącz no nas na FB!
Zimą bez domu mk
Jedni wybrali taki styl życia, do innych przez chorobę alkoholową nie trafiają żadne argumenty. Nie wszyscy bezdomni chcą pomocy. – Ale będziemy to robić, bo w grę wchodzi ludzkie życie – tłumaczy Marian Puszka, komendant Straży Miejskiej w Zamościu.

W Zamościu, według danych straży miejskiej, jest 28 bezdomnych. Przed nadejściem mrozów dwie trzecie z nich dało się przekonać do przezimowania w schronisku dla bezdomnych, które prowadzi Towarzystwo Pomocy im. Brata Alberta w Zamościu. Każdy, kto chce i jest trzeźwy może tam bezpiecznie przenocować i zjeść posiłek. 

Część zamojskich bezdomnych znalazła schronienie w rodzinnych domach lub ośrodkach opieki poza miastem. Kilka osób pozostało, ale nie bez pomocy.

 

Czego? Spadać! 

Zamość, sobota, kilka minut po godz. 9. Patrol straży miejskiej zajeżdża na teren Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Bolesława Leśmiana. Strażnicy idą do jednego z drewnianych domków. To codzienny, zimowy patrol strażników. Taki obchód odbywa się rano i popołudniu. Strażnicy sprawdzają co się dzieje z bezdomnymi i oferują im pomoc.

Więcej w najnowszym numerze "Kroniki Tygodnia".

mk /dołącz no nas na FB!

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe