Zamość: Święto w komendzie. Szef dziękował pracownikom

  • 02.12.2019, 06:00
  • ak
Zamość: Święto w komendzie. Szef dziękował pracownikom Fot. KMP Zamość
Pracują w policji, ale mundurów nie noszą. To pracownicy cywilni. W piątek (29 listopada) ci z zamojskiej komendy obchodzili swoje święto.

Z okazji Święta Służby Cywilnej w świetlicy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu odbyła się uroczysta zbiórka z udziałem kadry kierowniczej oraz pracowników cywilnych.

– Choć nie noszą mundurów i najczęściej nie zajmują eksponowanych stanowisk są bardzo ważną częścią naszej policyjnej społeczności, bez nich Policja nie mogłaby prawidłowo funkcjonować i realizować swoich ustawowych zadań – podkreśla Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka KMP w Zamościu.
 
W czasie uroczystości komendant miejski insp. Wiesław Pawluk podziękował wszystkim pracownikom za ich zaangażowanie i poświęcenie. Wręczał również, wraz ze swoimi zastępcami, listy gratulacyjne i nagrody.

Za wzorową postawę wyróżnieni przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie zostali: Barbara Huk, Anita Piwko, Mariusz Pieńkosz oraz Mariusz Pysiewicz. Pamiątkowe ryngrafy od komendanta miejskiego za sumienną pracę otrzymali: Ewa Harczuk, Mirosław Nizioł, Wiesław Płaza i Janusz Szewczyk, Joanna Klimko, Małgorzata Kita, Andrzej Kula oraz Ewa Dzioch.

Szczególną nagrodę – pamiątkowy album wydany z okazji 100. rocznicy powołania Polskiej Policji od kierownictwa KMP w Zamościu otrzymali Aneta Szlingiert oraz Stanisław Dudek.

Dzień Służby Cywilnej obchodzony jest corocznie od 2000 roku 11 listopada. Wybór tej daty nie jest przypadkowy, bowiem 11 listopada 1918 roku Polska, po 123 latach zaborów, odbudowała swoje niepodległe struktury państwowości właśnie od administracji, a rozpoczęcie działalności przez służbę cywilną było pierwszym sygnałem, że Polska to jeden organizm, którego sercem jest prężnie działająca administracja. Święto Służby Cywilnej od blisko 20 lat obchodzone jest, aby podkreślić znaczenie służby cywilnej i administracji państwowej.

ak

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mo
mo 02.12.2019, 09:39
konfidenci
ko
ko 02.12.2019, 09:57
złodziej

Pozostałe