Młodzież sięga po „pszczelarskie Oscary”

  • 01.12.2019, 17:23
  • Materiał nadesłany
Młodzież sięga po „pszczelarskie Oscary”
Indeks na KUL, sprzęt komputerowy, zestawy startowe uli, udział w Międzynarodowych Zawodach Młodych Pszczelarzy w Słowenii, statuetka „Pszczelarski Oskcar” oraz wizyta w Pałacu Prezydenckim w Warszawie na zaproszenie Pierwszej Damy RP to nagrody w IV  Ogólnopolskim Konkursie „Bliżej pszczół” dla uczniów szkół podstawowych (7 i 8 klasy) i średnich.

Konkurs organizowany jest przez: Fundację Rozwoju KUL,  Instytut Architektury Krajobrazu na Wydziale Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu KUL oraz Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli.

Celem IV Ogólnopolskiego Konkursu "Bliżej pszczół" jest popularyzacja wśród uczniów roli pszczoły miodnej w środowisku naturalnym oraz wiedzy odnośnie możliwości funkcjonowania pszczoły miodnej w industrialnej rzeczywistości. Ponadto zachęcenie młodych ludzi do obserwowania życia pszczół i ich zwyczajów, zaczerpnięcia wiedzy na temat roślin miododajnych i pszczelarstwa oraz uświadomienia młodzieży znaczenia produktów pszczelich dla zdrowia człowieka.

To już czwarta edycja Konkursu. Cieszy się on coraz większym zainteresowaniem. Każdego roku odnotowujemy ok. 30% wzrost zgłoszeń.

Informacje o Konkursie (w tym o sponsorach i patronatach) dostępne są na stronie: www.kul.pl/KULmaUL

 

Osoba do kontaktu:

Agnieszka Trepka

Fundacja Rozwoju KUL

tel. 81 445 32 35

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe