Hrubieszów: Gala na 100-lecie PCK

  • 29.11.2019, 13:03
  • ak
Hrubieszów: Gala na 100-lecie PCK Fot. Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie
Były wspomnienia, gratulacje i podziękowania, a także medale i okolicznościowe statuetki. W środę (27 listopada) w Starostwie Powiatowym w Hrubieszowie odbyła się gala z okazji 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża na Ziemi Hrubieszowskiej. Patronat na jubileuszem objęła starosta Maryla Symczuk.

Gala była okazją do przypomnienia historii PCK, ale też podziękowań dla tych, którzy przez lata wspierali w Hrubieszowie tę organizację.

Medale 100-lecia zasłużonym dla PCK, przyznane przez Kapitułę Odznaki Honorowej otrzymali: Teresa Futyma, Edward Walencik, Zuzanna Korycka, Tomasz Sułkowski, Beata Tomaszczuk, Mendoń Stanisław, Joanna Wieczorek-Smerdel, Paweł Walencik, Jerzy Wikło, Waldemar Klajda, Zdzisław Kosakowski, Irmina Drewniak, Urząd Miasta Hrubieszowa, Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, Urząd Gminy Hrubieszów oraz UG Mircze.

Statuetki Pamiątki 100-lecia powstania PCK otrzymali: Maryla Symczuk, Marta Majewska i Tomasz Zając, a także: 2. Pułk Rozpoznawczy im. mjr. Henryka Dobrzańskiego Hubala w Hrubieszowie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Hrubieszowie, Hrubieszowski Dom Kultury, Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Hrubieszowie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. Królowej Jadwigi w Hrubieszowie, Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Straż Miejska w Hrubieszowie, Komenda Powiatowa policji w Hrubieszowie i wójtowie: Stanisław Czarnota (Trzeszczany), Grzegorz Drewnik (Dołhobyczów) oraz Agnieszka Skubis-Rafalska (Werbkowice).

Wyróżnione zostały również szkoły: 1. Szkoła Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie, SP nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hrubieszowie, SP nr 3 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Hrubieszowie, I LO im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, Technikum nr 1 w Hrubieszowie, Technikum nr 2 w Hrubieszowie, Zakład Doskonalenia Zawodowego w Hrubieszowie oraz Powiatowy Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Hrubieszowie.

Więcej zdjęć z uroczystości na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie.

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe