Tomaszów Lubelski: Kucyk Kubuś ma rodzinę. To szkolna społeczność

  • 01.12.2019, 07:54
  • ak
Tomaszów Lubelski: Kucyk Kubuś ma rodzinę. To szkolna społeczność Fot. SP nr 2 Tomaszów Lubelski
Kuc szetlandzki Kubuś z mini zoo przy Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych ma rodzinę, bardzo liczną rodzinę. To cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim.

To wcale nie oznacza, że zwierzak przeprowadzi się do miasta. Pozostanie tam, gdzie jest, ale szkoła, adoptując go zadeklarowała się, że będzie łożyć na utrzymanie Kubusia. Dlatego właśnie od 19 listopada, co drugi wtorek każdego miesiąca będzie obchodzony w placówce jako Dzień Kubusia. W ramach tego święta w tomaszowskiej Dwójce prowadzone mają być zbiórki pieniędzy na karmę dla kucyka. Liczy się każdy grosik.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe