Werbkowice: Przyszli z bronią do 57-latka, bo byli mu winni pieniądze. Okradli mężczyznę

  • 28.11.2019, 15:21
  • ak
Werbkowice: Przyszli z bronią do 57-latka, bo byli mu winni pieniądze. Okradli mężczyznę Fot. pixabay.com
Byli mu winni pieniądze, ale zamiast oddać je, postanowili napaść i okraść na 57-latka. Policjanci z Hrubieszowa zatrzymali dwóch sprawców. To mieszkańcy gminy Werbkowice. Młodszy ma 18 lat, starszy - 23. Są braćmi.

Ofiarą braci padł 57-letni mieszkaniec tej samej gminy. Młodzi mężczyźni byli mu winni pieniądze, ale nie zamierzali ich oddawać. Postanowili natomiast zastraszyć swojego wierzyciela i napadli na niego.

Weszli do domu mężczyzny z bronią. Pistolet gazowy trzymał w ręce 23-latek. Zaczęli się kłócić o dług. Doszło do szarpaniny. 

– Napastnicy uderzali głową poszkodowanego w podłogę i doprowadzając 57-latka do stanu bezbronności, skradli mu piłę spalinową oraz telefon komórkowy – informuje Edyta Krystkowiak, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Zaraz po otrzymaniu zgłoszenia o rozboju, policjanci zatrzymali młodszego z napastników. Starszego nie było w rodzinnej gminie, ale funkcjonariusze ustalili, że pracuje w Rzeszowie. Pojechali tam po niego, znaleźli i zatrzymali.

– Policjanci wystąpili z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania – podsumowuje Krystkowiak.

Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sasiad
Sasiad 23.12.2019, 10:07
Zamknac ojca dziadkow bo to oni sa winni wyganiali chłlopcow ponirzali mieli ich za nic patologia jeb...a
Dobry człowiek
Dobry człowiek 01.12.2019, 22:25
Przecież chłopaki tylko napadli na bezbronnego człowieka (z bronią), przecież chłopaki tylko okradli miejscowy sklep. Tylko im pogratulować i teraz współczuć, że odpowiadają za to co zrobili.
Malice
Malice 30.11.2019, 23:59
Jeden gruby drugi chudy. Chłopaki jak nie miał was kto wychować to mam nadzieję że dostaniecie porządny wpier.... dol w więzieniu. Każdy z was już siedzi, oby jak najdłużej.. Szkoda że tak późno trafiliście tam gdzie wasze miejsce. Rzecze wam jak najgorzej.
Kejt
Kejt 01.12.2019, 00:55
Czemu tyle jadu w Tobie człowieku?
Sam piszesz, ze nie miał kto ich wychować... sami kare już ponieśli...
No owak
No owak 30.11.2019, 22:19
Wyjdą i was tam wszystkich porządnie wyru...pdw chlopaki
pan sowa
pan sowa 30.11.2019, 18:04
bardzo pomocni i mili chlopcy nie moge zlego slowa powiedziec a ze wyszlo jak wyszlo , trudno. na pewno lekko nie mieli musieli sobie jakos radzic
Kronikarz
Kronikarz 01.12.2019, 17:35
Napadajac na ludzi, okradajac sklepy- tak sobie chłopcy radzili... nie wszyscy mają lekko, sa ludzie w gorszej sytuacji a mimo to potrafią sobie radzic uczciwie pracujac. Mogli zabic czlowieka ale zlego słowa nie mozna powiedzieć bo to dobre chlopaki przecież... hipokryzja
Człowiek
Człowiek 29.11.2019, 21:20
Już dawno powinni ich pozamykac! Złodzieje! Chodzili bezkarnie okradajac mieszkania i sklepy! Postrach Malic! Abyście zgnili za kratami za wszelką krzywdę wyrządzoną ludziom
Czytelnik KT
Czytelnik KT 05.12.2019, 22:26
Może i powinni siedzieć już dawno tylko co do czego to wszyscy cicho siedzą i nikt gęby nie otworzył. Tylko och szkoda chłopaków wychowują się bez matki no i macie teraz skutki tego pożałowania. Każdy wie że to patologia od najmłodszych lat była (przykład był dawany od osób sprawujących opiekę i za nich policja też powinna się wziąść). A teraz każdy chodzi zadowolony że ich zamknęli. Ludzie i policja a gdzie wy byli wcześniej zanim doszło do tak groźnej sytuacji??? Trzeba było odpowiednio reagować jak dochodziło tylko (albo i aż) do samych kradzieży.
Kula
Kula 19.12.2019, 20:28
Ojciec dziadkowie to jedna patologia fałszywcy poszkodowany alkocholik sam ich zapraszał a potem stał się piszkodowany z własnej winy chłopcy nie mieli wsparcia zrozumiemia mata była wyganiana od synow radzyli sobie jak mogli a gdzie była policja kurator kazdy sie na nich wypioł i stalo się jak stało
Kronikarz
Kronikarz 13.12.2019, 22:13
A co ludzie byli w stanie zrobić skoro policja umywała ręce? Po tylu wlamaniach oni nadal bezkarnie chodzili, każdy inny na ich miejscu dawno by odpowiadał za to w więzieniu, na kich kary nigdy nie było... Dobrze, że temu bezbronnemu człowiekowi co go z bronią napadli nic się nie stało. Nie życzy się nikomu źle ale mam nadzieję, że prędko z zakładu nie wyjedziecie a koledzy z celi dadzą wam popalić
Czytelnik
Czytelnik 28.11.2019, 17:00
Odizolowac od spoleczenstwa! Dziwne, ze do tej pory spacerowali po wolnosci siejac strach mieszkancow okolicznych wiosek. Zlodzieje i bandyci!!!

Pozostałe