Gm. Zamość: Drogi w Jatutowie jak nowe

  • 30.11.2019, 08:30
  • ak
Gm. Zamość: Drogi w Jatutowie jak nowe Fot. pixabay.com
Gmina Zamość zakończyła dużą inwestycję w Jatutowie. Przebudowano tam dwa odcinki dróg i położono nowy chodnik. Prace zostały zrealizowane dzięki dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych.

Umowa na przekazanie pieniędzy została podpisana w maju, a w lipcu gmina spisała porozumienie z wykonawcą - Przedsiębiorstwem Wielobranżowym SADEX Janusz Sadlik. Natomiast we wtorek, 26 listopada nastąpił odbiór techniczny całej inwestycji, która kosztowała blisko 2,2 mln zł.

W ciągu kilku miesięcy w Jatutowie przebudowano 2,6 km gminnych dróg i skrzyżowania przy nich. Na długości ponad 700 metrów został położony nowy chodnik. Powstało przejście dla pieszych, a przy przepustach stanęły poręcze ochronne dla pieszych. Drogowcy wykonali również zjazdy do posesji i perony autobusowe. Rowy zostały wyprofilowane. Przebudowano również oświetlenie uliczne.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 30.11.2019, 17:10
Może czas poprawić chodniki między Zamościem Kalnowicami Wólką Pańeską i Jatutowem w stronę Łabuniek, To jest tragedia,wieczorem można nogi połamać.Wstyd aby od lat przy takim trakcie S17 był taki chodnik...

Pozostałe