Wypadek karetki w Lublinie. 26-latek z Zamościa miał "lewe" prawo jazdy

  • 27.11.2019, 10:24
  • ak
Wypadek karetki w Lublinie. 26-latek z Zamościa miał "lewe" prawo jazdy Fot. KMP Lublin
Prawo jazdy miał, ale podrobione, a mimo to zatrudnił się jako kierowca karetki i... doprowadził do wypadku. Sprawca to 26-latek z Zamościa.

Do wypadku doszło we wtorek (26 listopada) wcześnie rano na al. Wincentego Witosa w Lublinie. Policjanci ustalili, że karetka jechała bez sygnałów od strony Zamościa. Nie wiadomo z jakich powodów kierujący pojazdem 26-letni zamościanin uderzył w tył autobusu. W efekcie karetka przewróciła się. Przewożone ambulansem 5-letnie dziecko i matka trafili do szpitala.

CZYTAJ TAKŻE: WYPADEK KARETKI W SZEWNI GÓRNEJ

Podczas wykonywania czynności na miejscu zdarzenia okazało się, że obaj kierowcy byli trzeźwi, ale wyszło też na jaw, że 26-latek w ogóle nie ma uprawnień do kierowania, a prawo jazdy, którym się posługiwał było podrobione.

– Funkcjonariusze szczegółowo zbadają zabezpieczony dokument. Za używanie podrobionego lub przerobionego dokumentu jako autentycznego grozi kara do 5 lat więzienia – informuje kom. Kamil Gołębiowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Więcej na ten temat w najbliższym papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 01.12.2019, 08:45
Fajnie ale jakim cudem zdobył świadectwo z Medycyny Pracy ? Czyżby pracodawca nie potrzebował ujrzeć tego dokumentu ?
lysy
lysy 30.11.2019, 08:31
To ciekawe ze wyglodajaco na autentyczny dowod osobosty mozna bylo kupic jako tzw kolekcjonerski to jaki problem z prrawo jazdy puki policja nie sprawdzi cie w cepiku!
Ochociaz
Ochociaz 29.11.2019, 11:05
Prawo jazdy nie mozna podrobic ludzie ogarnijcie sie. To nie jest mozliwe. Jesli kierowca miałby podrobione prawo jazdy to od razu zostal by zatrzymany. I kierowca nie mial 26 lat tylko 36.
Ada
Ada 29.11.2019, 12:05
Ochociarz to ty się ogarnij bo sam nie wierzysz w to co piszesz. Prowadził pojazd bez uprawnień spowodował wypadek dwie osoby poszkodowane takie informacje podała policja. Masz jeszcze coś mądrego do dodania
Kolega
Kolega 28.11.2019, 20:57
Ludzie macie mało swoich problemów- w karzdej pracy znajdzie sie jakaś czarna owca a w Polsce nie ma niewolictwai nikt nikogo do pracy nie zmusza- a z tej fimy to z tego co mi. wiadomo niewiele osób samych sie zwolniło a sporo nieudaczników wyleciało tych co teraz mają najwięcej do powiedzenia
Gość
Gość 28.11.2019, 21:23
Kolega za mało używał słownika i teraz ma problemy z ortografią
zbulwersowany
zbulwersowany 28.11.2019, 12:55
jak oszczedza sie na pracownikach, zamaiast uczciwie zatrudnic ludzi z kwalifikacjami doswiadczeniem, co wiąże sie z odpowiednim wynagrodzeniem, ale lepiej isc po kosztach to sa efekty,,,
. szkoda matki z dzieckiem, mam nadzieje ze nic im sie nie stalo, a teraz odpowednia karte powinien poniesc pracodawca i kierowca
Maxxx
Maxxx 28.11.2019, 12:12
Raczej przydaloby się przetrzepac szefa tej prywatnej firmy, bo z tego co mi wiadomo robi niezłe wały, wykorzystuje ludzi, nadgodziny nie płacone, ludzie robią na okrągło bez wypoczynku, zmiany się łączą itp. To jest niedopuszczalne!!! Nie wierzę, że nie miał świadomości że ten młody kierowca miał fałszywe prawko. Szef to cwaniaczek. Ale i to też mu ujdzie, bo wina spadnie na kierowcę. Ale co tam, przynajmniej za naprawę karetki szef nie zapłaci tylko kierowca. Tak, kierowca.
PAWEŁ
PAWEŁ 28.11.2019, 13:00
Jak to jest prawda z ta firma I SZEFEM to ja nie ma co sie dziwic ze dzieja sie takie historie , kto zgodzilby sie na takie warunki pracy, nikt taM nie interweniowal!!!!
Karolina
Karolina 28.11.2019, 11:07
Czy to jest mozliwe zeby mieć prawo jazdy lewe? Raczej nie. Moim zdaniem redaktorzy troszke za duzo pisza bo to karetka spowodowala wypadek i juz wielkie sensacje. Nie obwinajcie tylko kierowcy karetki ale też moglo byc to wina mpk kierowcy dosc czesto zmienia pasy ruchu bez kierunkowskazu. Przewozil dziecko i matke dziecka tak rozumiem oburzenie nie ktorych ludzi ale czy zastanawialiście sie co teraz kierowca karetki czuje? Bedzie mial uraz do konca zycia ja mu wspolczuje i bym chciala bardzo mu jakoś pomoc
Jola
Jola 28.11.2019, 12:42
Nic nie usprawiedliwi faktu że prowadził samochód nie mając do tego uprawnień. Za każdym razem jak wsiadał za kierownicę wiedział że nie powinien
Piotr
Piotr 28.11.2019, 10:29
Ludzie co wy piszecie w głowach wam się poprzewracało "Szef firmy nie miał pojęcia, że pracownik miał lewe prawo jazdy" to ma być usprawiedliwienie ??? A czy szef wie, że: NIEWIEDZA NIE ZWALNIA Z ODPOWIEDZIALNOŚCI ???
Wnikliwy
Wnikliwy 28.11.2019, 10:00
Właściciel firmy, jest porządnym człowiekiem a to, że ma cechy charakteru, które umożliwiają mu siłę przebicia w dzisiejszych czasach, nie świadczy o tym, że zatrudnia tylko takie nieodpowiedzialne osoby! Jak w każdej branży, tak i w tej, zdarzyło się nieszczescie i to jest przykre. Szef firmy nie miał pojęcia, że pracownik miał lewe prawo jazdy. Szanuje wypowiedzi moich przedmówców, ale niektóre to stek bzdur, napisany przez osoby, które nie mają kompletnie pojęcia o szczegółach sprawy.
Jarema
Jarema 03.12.2019, 18:49
W Polsce ,,siła przebicia"w biznesie a to dobre!!!!Szczególnie w małych miejszcowościach i miasteczkachNieźle się uśmiałam!!!
Luz
Luz 28.11.2019, 12:14
To to się nazywa "siła przebicia"? Dobre k....a.
michał
michał 28.11.2019, 10:20
Wnikliwy - szef firmy sam okazał się bardzo nieodpowiedzialny zatrudniając osobę z "lewym prawem jazdy" dlaczego tego nie sprawdził ??? Kierowca oprowadził do wypadku ne mając prawa jazdy , ucierpieli ludzie to fakt a nie stek bzdur. Nic nie usprawiedliwia szefa ani kierowcy .
Karolina
Karolina 28.11.2019, 08:36
Dlaczego wszysycy obwiniaja kierowce karetki transportowej? Ludzie a czy wy wiecie jaka byla sytuacja ze doszlo do zdarzenia. I nie wierze w to ze kierowca mial podrabiane prawo jazdy. I kierowca nie mial 26 tylko 36 lat a to juz roznica jest. Współczuję temu kierowcy za pewne chcial pracowac tak jak wszyscy. Ja jestem i bede trzymala kciuki za kierowce żeby jakos mu sie po układało.
Jola
Jola 28.11.2019, 09:45
nie ważne ile miał lat szanowna pani Karolino, ważne że nie posiadał uprawnień. Narażał życie pasażerów pomyślała pani o przewożonym dziecku i jego matce, o tym w jakim są stanie po wypadku........Równie dobrze mogła to być pani i każdy z nas.
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 28.11.2019, 02:04
Naprawa takiej karetki to 5 lat pracy za darmo
N
N 27.11.2019, 21:35
Sam jesteś osiol i dzban nie znasz się to nie komentuj !
Rydzyk
Rydzyk 27.11.2019, 19:13
Co to za jakis wybitny osiol ten NNN . No dzban jakich malo . Pewnie tez tam jezdzi i prawko ma podrabiane he he he
NNN
NNN 27.11.2019, 16:57
Majdan Zapraszam do rozmowy a nie gówno wiesz i komentujesz!
NNN
NNN 27.11.2019, 16:54
Jak jesteś tak Cwaniak to zapraszam do sprawdzenia pracowników że mają prawo jazdy, zezwolenia na pojazdy uprzywilejowane i większość dyplom ratownika medycznego jak gówno wiesz to nie komentuj!
NNN
NNN 27.11.2019, 16:50
Radzisz sam jesteś baran i jeździć nie umiesz!
Radzisz
Radzisz 27.11.2019, 16:12
To transport sanitarny pewnego Pana z Parczewa który przejął dializy na nowym szpitalu w Zamościu. Nie dość że te barany nie umieją jeździc to jeszcze mają lewe prawa jazdy ! Radził bym służbom sprawdzić każdego z kierowców tej firmy bo znając właściciela owej firmy takie prawka robił hurtem dla każdego z osobna.
N
N 27.11.2019, 14:18
Jeżeli to jakis transport medyczny a nie karetka. To dlatego to wygląda tak samo jak normalne pogotowie .
Lusia
Lusia 27.11.2019, 23:03
Właśnie że nie wygląda tak samo. Proszę się przyjrzeć.
Piotruś
Piotruś 27.11.2019, 13:49
To nie zadna karetka tylko prywatny transport medyczny który świadczy usługi dla szpitala transport osób na dializy przerzut między szpitalami, transport osób ze szpitala do domu i odwrotnie często są to osoby na własnej działalności a firma tylko daje auto.
Akurat ta firma jest z Zamościa jazda tej firmy pozostawia wiele do życzenia.
Często jeżdżą w takich firmach osoby bez kompetencji i braku jakiegokolwiek przeszkolenia medycznego.
Majdan
Majdan 27.11.2019, 16:15
Zgadzam się z tobą w 100%
Miałem z nimi stycznosc. Banda nieodpowiedzialnych cwaniakow.
Zero podejścia do starszej schorowanej osoby.
Nie dałbym im nawet kota czy psa żeby przewieźli go 100m !!!
zmc
zmc 27.11.2019, 10:41
Jakiej karetki pogotowia ? To firma prywatna , transport sanitarny , skąd wy bierzecie takie informacje , czytać tych Waszych bzdur się po prostu czasami nie chce
Macius