Szlachetna paczka ruszyła!

  • 29.11.2019, 07:33
  • AP
Szlachetna paczka ruszyła!
To jeden z największych i najskuteczniejszych ogólnopolskich programów społecznych w Polsce. Pomoc najbardziej potrzebującym w ramach Szlachetnej Paczki trwa od 18 lat. Lubisz ludzi? Pomagaj.

Od 16 listopada do internetowej bazy w sposób ciągły trafiają historie potrzebujących z całej Polski, w tym z Zamościa i Zamojszczyzny. Przez najbliższe dwa tygodnie każdy może wybrać z niej rodzinę, której chce pomóc. By zostać darczyńcą, wystarczy wejść na stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl, poznać potrzeby i marzenia wybranej rodziny oraz wspólnie z przyjaciółmi czy bliskimi przygotować paczkę.

 – Poczucie radości i szczęścia, jakie płyną z niesienia pomocy i wspólnego dzielenia się dobrem z potrzebującymi sprawiły, że Szlachetna Paczka stała się nową, około świąteczną tradycją Polaków – mówi Katarzyna Sawicka, lider rejonu Zamość. 

Przygotowane paczki należy dostarczyć do magazynu (Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Lwowska) w dniach 7-8 grudnia. Podczas Weekendu Cudów wolontariusze odwiedzą tysiące rodzin w całym kraju (w tym ok. 50 rodzin w regionie), wręczając im przygotowane przez darczyńców paczki, a wraz z nimi – impuls do zmiany. Aby to mogło się wydarzyć – wszystkie rodziny muszą znaleźć swoich darczyńców.

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe