Powiat zamojski: Kilometry dróg dzięki współpracy

  • 29.11.2019, 06:30
  • bn
Powiat zamojski: Kilometry dróg dzięki współpracy Fot. pixabay.com
"Ecoroads. Poprawa dostępności przygranicznej infrastruktury w powiatach: zamojskim i sokalskim połączona z promowaniem rozwiązań proekologicznych". Dzięki temu polsko-ukraińskiemu projektowi za pieniądze pozyskane z Unii Europejskiej udało się odnowić w powiecie zamojskim 11,4 km dróg.

Projekt przeprowadzono w ramach Programu Współpracy Transgranicznej. Został on zrealizowany wspólnie przez gminę Komarów i gminę Miączyn w powiecie zamojskim oraz Rejon Sokalski (partner ukraiński). Było warto. Na Zamojszczyźnie przebudowano odcinki dróg z Kotlic do Zubowic oraz z Horyszowa do Kotlic. Roboty drogowe wykonało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Sadex". W sumie długość odnowionych dróg to 11,4 km. Prace pochłonęły ok. 9 mln zł. 

W Rejonie Sokalskim przebudowano natomiast drogę o długości 2,5 km. Znajduje się ona w ukraińskich gminach: Żwirka, Opilsko i Sawczyn. Poza tym po obu stronach granicy przeprowadzono w szkołach lekcje na temat bezpieczeństwa drogowego oraz rozwiązań proekologicznych. Zorganizowano także konkursy plastyczne.  

Polsko-ukraiński projekt w sumie pochłonął ponad 10,2 mln zł. Dofinansowanie unijne na jego realizację wynosiło 8,7 mln zł. Powiat Zamojski dołożył do tego ponad 700 tys. zł, gmina Komarów-Osada 500 tys. zł, gm. Miączyn 200 tys. zł, a Rejon Sokalski blisko 130 tys. zł.  – Ceremonię zaplanowano w Zubowicach. Bardzo się cieszymy, że tak ważne inwestycje udało się dzięki zaangażowaniu kilku podmiotów zrealizować - mówi Stanisław Grześko, starosta zamojski.

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Observer
Observer 30.11.2019, 21:40
Teraz będą kilometry chodnikow. Grześko to mistrz .

Pozostałe