Tomaszów Lubelski: Dwie nowe karetki

  • 29.11.2019, 07:00
  • wd
Tomaszów Lubelski: Dwie nowe karetki
SP ZOZ w Tomaszowie Lubelskim ma dwa nowe ambulanse z wyposażeniem typu S i systemem do telekardiologii. Zakupiono je dzięki środkom Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina na lata 2014-2020.

W projekcie, oprócz szpitala powiatowego w Tomaszowie Lub. (powiat tomaszowski jest jego liderem) uczestniczą też: szpital powiatowy w Hrubieszowie oraz partnerzy z Żabinki na Białorusi i Sokala na Ukrainie. Przedsięwzięcie jest atrakcyjne finansowo, bo wkład własny wynosi zaledwie 10 procent (w przypadku powiatu tomaszowskiego to ok. 300 tys. zł).

Z wkładem własnym powiat przeznaczył na ten cel ok. 2,6 mln zł. Za te pieniądze tomaszowski szpital oprócz zakupionych już dwóch karetek ratunkowych wzbogaci się także o echokardiogram przenośny, 4 aparaty do resuscytacji krążeniowej, 2 aparaty USG, 2 defibrylatory z możliwością teletransmisji danych, 3 aparaty EKG oraz respirator stacjonarny do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a także dwa nowoczesne fantomy.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe