Tomaszów Lubelski: Skuteczny PUP

  • 29.11.2019, 06:00
  • wd
Tomaszów Lubelski: Skuteczny PUP
Powiatowy Urząd Pracy w Tomaszowie Lubelskim należy do najlepszych w kraju, jeśli chodzi o efektywność zatrudnia bezrobotnych. Jest również liderem w realizacji szkoleń w województwie.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej na swojej stronie internetowej zamieściło informacje o osiągniętych wskaźnikach efektywności w 2018 r. przez poszczególne urzędy pracy. Średnia wartość wskaźnika efektywności zatrudnieniowej, podstawowych form aktywizacji zawodowej za 2018 r. w Polsce wyniosła 84,96 proc. PUP w Tomaszowie Lub. był skuteczniejszy o 8,07 proc. niż krajowa średnia. Ze statystyk ministerialnych wynika, że był też liderem pod względem efektywnego wydatkowania środków Funduszu Pracy na aktywne formy aktywizacji zawodowej w lubelskim.

 – Bardzo się cieszymy. To pierwszy raz w historii naszego urzędu i od razu taki wynik. Oczywiście będziemy starać się realizować zadania statutowe jeszcze sprawniej, ale ponadto chcemy być bardziej otwarci na ludzi. To jest między innymi pomysł pani dyrektor. Chodzi w nim o to, by zrównać pracodawców, bezrobotnych i nas pracowników Urzędu, żebyśmy byli dla siebie partnerami. Wtedy współpraca jest lepsza i bardziej owocna. Ten projekt realizujemy na co dzień – komentuje Kamil Ziobrowski, zastępca dyrektora PUP w Tomaszowie.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe