Tyszowce: Raport prezesa, czyli jak żyć bez coli

  • 27.11.2019, 07:03
  • m
Tyszowce: Raport prezesa, czyli jak żyć bez coli
108, 982 km – to długość sieci wodociągowej w Tyszowcach. 23 – tyle było awarii wodociągu w tym roku. Prawie 11 mln zł – to koszt budowy 8 km kanalizacji oraz budowy i wymiany ponad 7,2 km wodociągu, która ma zaradzić tym problemom. 2 lata – tyle muszą zaczekać mieszkańcy aż inwestycja zostanie zakończona. To mogą być dla tyszowian trudne lata.

Awaria to coś, co pojawia się nagle, nie zawsze wiadomo z jakiej przyczyny. Czasem na dodatek trudno to usunąć. 25 października po serii takich zdarzeń okazało się, że woda z wodociągu w Tyszowcach nie nadaje się do spożycia, bo znajdują się w niej enterokoki i bakterie z grupy coli, przekroczona też została norma mikroorganizmów. Dopiero po tygodniu państwowy inspektor sanitarny dopuścił ją do spożycia warunkowo tj. po przegotowaniu. Kłopot mieli mieszkańcy, problem lokalni przedsiębiorcy, ponieważ część z nich musiało na ten czas zawiesić działalność gospodarczą.

Zdarzenia nagłe i nieplanowane 

Po tej wodnej katastrofie radny Paweł Kościołko poprosił burmistrza o przygotowanie informacji m.in. na temat stanu wody i infrastruktury. Waldemar Warzocha, prezes Zarządu PUK Sp. z o.o. w Tyszowcach, sporządził na ten temat raport (odczytał go też radnym podczas sesji). 

Wyjaśnił w nim, że awarie to zdarzenia nagłe i nieplanowane, a ich przyczyny mogą być różne (wymienił ich aż 11 w tym m.in. "wady materiałowe, uwarunkowania historyczne i uderzenia hydrauliczne – bardzo groźne". Informował o wyjątkowych warunkach pracy wodociągu w Tyszowcach zasilanego z ujęcia na ulicy Kościelnej w związku z budową sieci kanalizacyjnej i budowy nowego wodociągu.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mikołaj  , renifer
Mikołaj , renifer 07.12.2019, 21:27
Od Mikołaja rózga i wór śmieci ,a cola w wodzie z PUKu .Prezes był nie grzeczny i chamski ,czepiał się Śnieżynki [ sex sekretarki ] .A tak po za tym podaj się pajacu ?
Mikołaj  , renifer
Mikołaj , renifer 07.12.2019, 21:27
Od Mikołaja rózga i wór śmieci ,a cola w wodzie z PUKu .Prezes był nie grzeczny i chamski ,czepiał się Śnieżynki [ sex sekretarki ] .A tak po za tym podaj się pajacu ?
Bez cenzury
Bez cenzury 03.12.2019, 07:37
Jednak cenzura działa
I tak wszyscy wszystko wiedza
SZERYF
SZERYF 02.12.2019, 20:20
Jako znający temat i sprawę potwierdzam fakty i prawdę .
Słowo  prawdy
Słowo prawdy 02.12.2019, 08:54
Ryj od koryta tępym noże odciąć za wszystkie afery i pognać wieprza skąd przyszedł .Czas świętych krów skończyć ,już dobrze napasł się na ziemi Tyszowieckiej ,molestował kobiety i wszystko czego się czepił spieprzył .Kasy już zakosił sporo z naszych portfeli i się śmieje z Tyszowian . Pała ,i ***j dziadu .
Tyszowiak
Tyszowiak 01.12.2019, 21:36
Ja też się dołączam do tych życzeń a co do tego to już czas go pożegnać jego czas już minął i poza tym że nasze śmietnisko które mielibyśmy jeszcze na lata już dawno zapełnił to już nic dla naszego społeczeństwa nie zrobi ..a taki prezes jak on to się znajdzie bez problemu z większym wykształceniem i za mniejsze pobory.
Tyszowce  wolne  od  COLI   w  wodzie
Tyszowce wolne od COLI w wodzie 01.12.2019, 16:02
Waldek to cwaniak z PiS , czuje się jak prezes NIK .Do dymisji się nie poda ,bo co taki talent potrafi zrobić .Dziurę w śniegu wysz...czać jak ktoś jemu przytrzyma [ asystentka lub któryś z wazeliniarzy ] Szanowni radni zróbcie Mikołaja bez coli w wodzie i tej skompromitowanej patologi .Czytać Was nauczono , społeczeństwo wymaga reakcji dla zdrowia Naszego ogólne . Zero tolerancji dla nieudacznika nie ważne że jest już 15 lat w tym Puk -u .Zdrowych i czystych Świąt ...
Obserwator
Obserwator 01.12.2019, 09:59
Zaczyna się zima ,czy PUK i genialny prezes Waldemar W. jest przygotowany na awarie i wywóz śmieci ? Jak słuch niesie ubyło kilku pracowników .Poznali mobbing i uciekli czy jaki diabeł ? Afera za aferą i zero reakcji ze strony Rady Nadzorczej , Burmistrza .Jeden radny odważny a gdzie reszta społeczeństwa .
Stary rok
Stary rok 01.12.2019, 14:50
Idzie zima a wraz z nią nowy rok Tylko patrzeć jak prezes zacznie po hotelach jeździc na "szkolenia"
A śmieci? Śnieg przysypie i nie będzie widać
Sylwester
Sylwester 01.12.2019, 16:14
Ciekawe kogo zabierze na szkolenie ? Niech nabierze sobie wody z tego wodociągu żeby mu w gardle nie zaschło .Magda nie jedż z tym obleśnym erotomanem ,szkoda czasu dla tego wypierdka .
Myślący
Myślący 28.11.2019, 07:53
Żeby dobrze wykonać takie prace jak docieplenie budynku SCK lub wykonanie boiska to trzeba zatrudnić kogoś kto się na tym zna. Problem w tym że takiej osobie trzeba dobrze zapłacić.
Taniej i przyjemniej jest zatrudnić stażystkę/asystentkę, która chętnie zostanie po godzinach.
Pewnie nie wszyscy też wiedzą, że np komentarze broniące osoby pana W. W. na FB pisane przez rzekomo różne osoby, pisane są z urządzenia o tym samym IP jak komputer z którego prowadzone jest firmowe konto FB PUK!!!
Podsumowując: Kończ waść, wstydu oszczędź!

Ciekawe kiedy ten (i inne) komentarze zostaną usunięte?
mieszkaniec z   okolic
mieszkaniec z okolic 28.11.2019, 15:31
KOMPROMITACJA I WYBIELANIE . Pochwały i oceny negatywne zależą od punktu widzenia . i znajomości tematu .Fakt em jest że kadry są mizerne ,bo chętnych do pracy za 2000 zł brak .Wiem sam jak tam jest z mego punktu widzenia i pracy .Prezes to człowiek słabo znający realia dnia dzisiejszego . Stanowisko jakie zajmuje to układ polityki lokalnej a nie fachowości i kompetencji .Burmistrz jako przedstawiciel władzy z radą wiedzą o sprawie ale nic nie robią dla poprawy stanu wody i usług komunalnych ,poza wyjątkiem radnego Pawła Kościołki . Odpowiedż kieruję do osób myślących i dbających o sprawy lokalne .
Tyszowiak
Tyszowiak 27.11.2019, 21:06
Przecież ten raport to jedna wielka bzdura, wszyscy są winni tylko nie Puk. Przedstawiając taki raport ten pseudoprezes nie ma za grosz honoru, zresztą czego oczekiwać od człowieka który uważa się za lokalnego celebrytę a który tak naprawdę jest chciwym, zrozumiałym, bezczelnym, cynicznym i chamskim typem.

Ps. Oczywiście zapomniałem dodać pomimo iż większość mieszkańców o tym wie pan prezes jest także wioskowym Casanovą i erotomanem.
kunta  kinte  z  puka
kunta kinte z puka 28.11.2019, 06:11
Blady dobrze się ma ,przywieziony w tece jak to kiedyś było .Zarządzanie idzie mu jak cola w wodzie .Jaki jest to wielu wie o tym i nic nie robi .107 tysięcy zarobku w roku brutto a robole 2 tys przy ..***sy mają więcej .Niedowiarków zapraszam do podjęcia pracy to poznają ch..ama ,cwaniaka , erotomana i jego całego .
pukwaldi
pukwaldi 27.11.2019, 21:00
Ale skoro gmina ma większość udziałów wpukupukuwaldi to jaki problem zmienić prezesa ale to trzeba zrobić a władza tuli uszy jak i rada no może ta Paweł skacze ale znając mentalność władz zjedzą go no chyba że my pomożemy
Jestem   za   zmianami
Jestem za zmianami 30.11.2019, 14:17
W tej gminie rządzi układ towarzysko- rodzinny .Pytanie skąd przybył W. Warzocha do Was Tyszowiec i kto za tym stoi [ czerpie zyski ] ??? Fakty mówią same za siebie ; kompromitacja ,arogancja ,chamstwo i brak odpowiedzialności ze strony burmistrza i rady nadzorczej . Jeden odważny radny widzi problem , ale sam nie da rady . Czas zrobić porządek z tym prezesem i jego poplecznikami .
Jestem   za   zmianami
Jestem za zmianami 30.11.2019, 14:17
W tej gminie rządzi układ towarzysko- rodzinny .Pytanie skąd przybył W. Warzocha do Was Tyszowiec i kto za tym stoi [ czerpie zyski ] ??? Fakty mówią same za siebie ; kompromitacja ,arogancja ,chamstwo i brak odpowiedzialności ze strony burmistrza i rady nadzorczej . Jeden odważny radny widzi problem , ale sam nie da rady . Czas zrobić porządek z tym prezesem i jego poplecznikami .
OKULISTA
OKULISTA 27.11.2019, 18:22
Ciekawe jak się ten As Puk-u wytłumaczy z elewacje SCK jest s...pie przoną .Zapraszam na wizję lokalną radnego Pawła inspektora nadzoru , okulistę,budowlańców i resztę radnych oraz mieszkańców .Radny Działa już zna ją jak wygląda ,jest prawą ręką Warzochy . Odpowiedż jest znana z góry .Tandeta odebrana i wszystko gra i buczy .Jak to jest z tym że nikt nic nie wie ,nie zna a prawda krąży w TYSZOWCACH .
wodzirej
wodzirej 27.11.2019, 17:32
Miotła w łapę ,kij na plecy i pozamiatane .Prezio Pukemona zwany EROS Waldek z Brzezin ma wodę i ludziki w d...pie .Tłumaczy się bo tyle umie .Poznałem jego talent organizacyjny i fachowość to porażka ,otacza się kilkoma du....powłazami w tym pukemonie i kasiorę biorą . Czas na wylanie gostka z tą wodą z colą .Paszoł wont z miasta belzebubie i rasputinie .
Aqua
Aqua 27.11.2019, 17:32
W artykule nie zacytowaliście pełnej (kompromitującej) wypowiedzi Prezesa na temat przyczyny skażenia wody bakteriami. Gdzie prezes oskarża Straż Pożarną, która pobiera wodę z hydrantów bez jego wiedzy. Tu pełny cytat z tegoż raportu o wszystkim tylko nie o prawdziwej przyczynie.
"...pobór wody przez jednostki OSP działające w ramach akcji gaśniczych czy
w ramach ćwiczeń ppoż., bez informowania i uzgodnień
z Przedsiębiorstwem.."
Jagna
Jagna 28.11.2019, 07:05
W wersji papierowej jest o tym że OSP jest be...
Aqua
Aqua 28.11.2019, 11:21
W wersji papierowej obcięto koniec cytatu, jakoby sugerując że faktycznie pobór wody z hydrantów zanieczyszcza wodę colą. Pominięto frazę że Straż nie informuje prezesa że ma zamiar i z jakiego hydrantu pobrać wodę na akcję gaśniczą. To jest mistrzostwo! Prezes pisze nową wykładnię na cały świat! Zrobił z siebie pośmiewisko!
w
w 27.11.2019, 16:08
Tu większość na niczym się nie zna ,powiązania rodzinne i PiS dają szanse na pracę w budżetówce .Nieudolność tego gościa to norma .
Mieszkaniec
Mieszkaniec 27.11.2019, 15:10
Raport Prezesa, czyli wszyscy i wszytko są winni tej awarii tylko nie ja i PUK.
Panie Warzocha jak panu nie wstyd...
W oczach mieszkańców Tyszowiec i okolicznych miejscowości jest pan totalnie skompromitowany.

Pozostałe