Marii Król krzyk o pomoc

  • 27.11.2019, 06:00
  • Agnieszka Piela
Marii Król krzyk o pomoc Czekamy na dużą salę gimnastyczną - mówili podopieczni SPDN
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem" w Zamościu odlicza dni do zakończenia pierwszego etapu budowy Kompleksu Terapeutyczno-Opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami "Rodzinny Dom". Ten moment ma nastąpić 28 lutego 2020 r. w roku jubileuszu 30-lecia działalności stowarzyszenia. Do tej pory udało się zebrać 4 mln 600 tys. zł. Potrzeba jeszcze milion zł.

To nie nasza wina, że brakuje nam pieniędzy. Liczyliśmy na pomoc osób decyzyjnych i odpowiedzialnych, na to, że wesprą nas samorządy. Liczymy na ofiarność mieszkańców Zamościa i Zamojszczyzny – mówiła Maria Król, przewodnicząca SPDN "Krok za krokiem". podczas spotkania na terenie powstających przy ul. Kresowej Warsztatów Terapii Zajęciowej.

 Spotkanie na 100 dni przed zakończeniem realizacji projektu przewodnicząca nazwała "studniówką", ale podkreślała, że nie była to przyjemna zabawa tylko krzyk o pomoc.

Aby zdobyć brakujące fundusze, stowarzyszenie organizuje przeróżne zbiórki i imprezy charytatywne. 6 grudnia po raz siódmy Wieczór Dobroczynności. Na co dzień członkowie i wolontariusze są obecni przed kościołami i w mediach. Wszędzie tam, gdzie można głośno wołać o pomoc.

 – Oni krzyczą, bo mają takie prawo. Miejsca dla osób niepełnosprawnych powinny organizować władze, a rodzice takich osób powinni czekać albo się o to dopominać. Stowarzyszenie od 30 lat nie czeka bezczynnie. Reprezentujemy rodziców, którzy wspierają samorząd, wspierają władze wojewódzkie przez to, że ich wyręczają. Robią rzeczy, które kto inny powinien robić – mówiła Maria Król.

 – Chciałabym, żebyście państwo zobaczyli tych ludzi, którzy czekają nie na litość, tylko na to, co im się należy. Żeby mieli godne miejsce do pracy, życia, terapii. Nie damy rady sami zakończyć tej budowy bez ludzkiego wsparcia – apelowała przewodnicząca.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe