Mieszkańcy Pasiek: Boimy się o nasze bezpieczeństwo!

  • 26.11.2019, 07:00
  • Leszek Wójtowicz
Mieszkańcy Pasiek: Boimy się o nasze bezpieczeństwo!
Jak widzą jadący z naprzeciwka samochód, to muszą zejść z drogi na pobocze, przepuścić pojazd i dalej maszerować. Od mieszkańców miejscowości Pasieki k. Tomaszowa Lubelskiego otrzymujemy sygnały, że nie mają chodnika i boją się o bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci. Zarządca drogi wychodzi z propozycją nie do odrzucenia: zamiast chodników można budować utwardzone pobocza bitumiczne.

Pani Joanna jest młodą matką i mieszka w Pasiekach (gm. Tomaszów Lub.).

– Gdyby nie moja koleżanka, mogłoby dojść do tragedii! – opowiada kobieta o sytuacji, która ją spotkała 18 listopada.

Tego dnia wracała z dziećmi ze spaceru w towarzystwie koleżanki. W pewnym momencie na drodze pojawiło się auto, które z zawrotną prędkością mknęło przez wieś w stronę lasu. Za nim pędził na sygnale nieoznakowany policyjny radiowóz. – Uciekający mógł mieć na liczniku ze 150 km/h i nie wiem, jakby się to wszystko skończyło, gdyby nie koleżanka, która w ostatniej chwili przeciągnęła wózek z moim dzieckiem na pobocze – opowiada pani Joanna. – Ja w tym czasie zajęta byłam starszym dzieckiem, z którym również trzeba było uciekać na pobocze.

Bo przy drodze nie mamy chodnika. To dla mieszkańców duży problem. Wzdłuż drogi przemieszczają się codziennie rodzice z małymi dziećmi, uczniowie i osoby starsze.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Irek
Irek 30.11.2019, 12:32
A może by tak wybudować ten chodnik w połączeniu ze ścieżka rowerowa tak jak jest to zrobione w gminie Józefów. Bo ten krawężnik wzdloz jezdni to największa głupota, zwłaszcza kiedy latem trzeba się minąć z maszyna rolnicza jaka jest kombajn zbozowy
ten ktos
ten ktos 27.11.2019, 21:22
Na jakim sygnale nie był sygnałów żadnych dla mnie to wyglądało jakby dwóch wariatów jechało na niskim biegu bo silniki wyły
Majster
Majster 26.11.2019, 22:29
W takim razie w każdej okolicznej miejscowości powinni zrobić chodniki bo poboczem mogą chodzić tylko krowy ?
Fjdhhcd
Fjdhhcd 27.11.2019, 19:25
Co się zacofancu wypowiadasz w której miejscowości teraz niby nie ma chodnika chyba że ty żyjesz na innej planecie
Mistrzu
Mistrzu 26.11.2019, 17:38
Szare audi a4b5 96 rok
Prezes
Prezes 26.11.2019, 17:35
Audi a3 granatowe

Pozostałe