Wyrzucili babci poduszkę. Miała w niej dużo pieniędzy

  • 23.11.2019, 16:45
  • ak
Wyrzucili babci poduszkę. Miała w niej dużo pieniędzy Fot. pixabay.com
Wynosili wszystko co stare, niepotrzebne i sfatygowane. Wzięli więc również bardzo zniszczoną już poduszkę. Pracownicy domu pomocy nie wiedzieli, że właśnie tutaj starsza pani schowała całe swoje oszczędności - kilkadziesiąt tysięcy złotych.

O zdarzeniu poinformowała dzisiaj zamojska policja. Bo właśnie do komendy zgłosiła się 86-letnia mieszkanka jednego z domów opieki w powiecie zamojskim. Poinformowała, że z zapodziała się gdzieś jej poduszka, w której ukryła ponad 20 tys. zł. Pracownikom ośrodka opowieści starszej pani wydawały się mało wiarygodne, bo nikt nigdy wcześniej nie słyszał, by kobieta miała jakiekolwiek oszczędności.

Na miejsce pojechali jednak policjanci. Z rozmowy z 86-latką dowiedzieli się, że personel prowadził w jej pokoju generalne porządki. Wyniesiono wówczas mnóstwo śmieci i niepotrzebnych, nagromadzonych przez staruszkę przedmiotów. Pensjonariuszka przy porządkach była obecna, ale z jakichś przyczyn nie zareagowała, kiedy wraz z innymi rzeczami wynoszono również mocno sfatygowaną poduszkę.

Mundurowi postanowili przeszukać miejsce, gdzie wszystkie szpargały trafiły. Poduszka tam była. Zajrzeli do środka i znaleźli... foliowe woreczki i papierki oraz saszetkę, w której znajdowało się pudełeczko zabezpieczone gumką. W nim były banknoty, w sumie przeszło 20 tys. zł.

– Pieniądze zostały oddane właścicielce. Szczęśliwa seniorka podziękowała policjantom za pomoc w odnalezieniu zaginionych oszczędności. Podziękowała również za życzliwość, kulturę oraz za to, że uwierzyli jej słowom i szukali jej zguby – podsumowuje całe wydarzenie Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe