Zamość: Nie dajcie się oszukiwać - mówili policjanci seniorom

  • 22.11.2019, 08:18
  • Źródło: KMP Zamość
Zamość: Nie dajcie się oszukiwać - mówili policjanci seniorom Fot. KMP Zamość
Policjanci z zamojskiej komendy rozmawiali o zagrożeniach z osobami uczestniczącymi w zajęciach Klubu Aktywnego Seniora. Głównym celem spotkania było uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa oraz przekazanie informacji, jak postępować w przypadku zagrożenia.

Zamojscy policjanci w Dziennym Domu Pobytu dla osób starszych spotkali się z seniorami uczestniczącymi w zajęciach Klubu Aktywnego Seniora. Rozmawiali o tym, jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo.

Policjanci edukowali seniorów, jak ustrzec się przed oszustami. Przypomnieli metody najczęściej stosowane przez oszustów, m.in. „na wnuczka”, „pracownika socjalnego”, „policjanta”, „funkcjonariusza CBŚP”. Apelowali o ostrożność i ograniczone zaufanie w stosunku do osób nieznajomych odwiedzających domy czy mieszkania.

Na zakończenie wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie spotkania są bardzo ważne, uświadamiają, bowiem seniorom zagrożenia, z którymi mogą się spotkać, a zdobyta wiedza pozwoli im w przyszłości uniknąć przykrych sytuacji.

Źródło: KMP Zamość

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe