Zamość: Klub Rozwoju Zawodowego już działa

  • 20.11.2019, 10:52
  • red.
Zamość: Klub Rozwoju Zawodowego już działa Fot. A. Szewc
Ulica Orlicz-Dreszera 36 w Zamościu - ten adres powinni zapamiętać sobie wszyscy, którzy myślą o podjęciu pracy, nie tylko bezrobotni, ale również uczniowie, studenci, emeryci i renciści czy rolnicy. Tam powstał bowiem Klub Rozwoju Zawodowego, uruchomiony przez Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu przy wsparciu samorządów miasta i powiatu. Dziś odbyło się jego oficjalne otwarcie.

Klub powstał w odpowiedzi na zmieniający się rynek pracy, na którym coraz częściej zaczyna brakować pracowników. Głównym więc zadaniem KRZ jest udzielanie wsparcia osobom, dotychczas biernym zawodowo do wejścia lub powrotu na rynek pracy.

W ramach działalności klubu PUP oferuje indywidualne i grupowe porady zawodowe, badanie kompetencji zawodowych, konsultacje doradcze dla bezrobotnych jak również dla osób niezarejestrowanych jako bezrobotne – uczniów i ich rodziców, studentów, rolników, dla wszystkich którzy potrzebują ukierunkowania w rozwoju zawodowym. Do skorzystania z oferty zapraszani są również aktywni seniorzy chcących pracować w niepełnym wymiarze czasu pracy.

 

 

 

 

Więcej na temat dzisiejszego otwarcia KRZ i jego działalności w najbliższym papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.

red.

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Uprzejmie donoszę
Uprzejmie donoszę 26.11.2019, 06:43
Zamiast tworzyć miejsca pracy, żeby było więcej ofert niż zarejstrowanych bezrobotnych, tworzy się jakieś abstracje. Taki klub nic nie zmieni. Bo co komu po radach, jeśli wakatu na stanowisko po prostu nie ma? Niestety, jak to zwykle bywa, wiedza i myślenie przede wszystkim ze stanowiskiem na niewiele wspólnego. I tu mamy kolejny tego przykład. Jeśli tworzy się abstrakcje, zwiększając deficyt, to dlaczego nie rozbudować np. administracji do takiego poziomu, żeby bezrobocie było -1%? Można to zrobić, tylko ludzie decyzyjni od tego, nie mają bladego pojęcia na temat pracy, którą się zajmują. ALE PRZEDE WSZYSTKICH NIE CHCĄ TAKICH RZECZY ZROBIĆ. Bo są beznadziejni po prostu.

Pozostałe