Zamość: Zbierają zabawki

  • 23.11.2019, 07:42
  • AP
Zamość: Zbierają zabawki
Zarząd Osiedla Kilińskiego po raz szósty organizuje zbiórkę zabawek dla dzieci objętych pomocą społeczną. W ubiegłym roku udało się zebrać ponad 4 tys. sztuk.

Organizatorzy zbierają maskotki, książeczki, zabawki dla chłopców i dziewczynek, gry planszowe.

 – Zabawki nie muszą być nowe. Mogą być używane, ale w dobrym stanie. Zbieramy wszystko, co może przynieść radość dzieciom. Ludzie chętnie się dzielą i nie tylko ci starsi – mówi Tomasz Wyrostek, przewodniczący zarządu. 

Zabawki zbierane są do końca listopada (a nawet jeszcze w pierwszym tygodniu grudnia) w każdy czwartek w siedzibie zarządu przy ul. Kilińskiego 1 B w godz. 17-19. Jak zapowiadają organizatorzy akcji dary trafią do kilku instytucji zajmujących się opieką nad najmłodszymi zarówno w Zamościu, jak i w powiecie. Część zostanie przekazana do sztabu akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę". Książki powędrują do Kresowej Paczki dla Polaków na Wołyń –  kolejnej akcji, którą wspiera zarząd. 

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
miś
miś 26.11.2019, 11:23
Fajna inicjatywa

Pozostałe