Morsy w zalewie, czyli zimowa konserwacja

  • 21.11.2019, 08:00
  • Agnieszka Piela
Morsy w zalewie, czyli zimowa konserwacja fot. Radek Skowron
Morsowanie to najstarszy system uodparniania organizmu. Zamojski Klub Morsa rozpoczął piąty sezon hartowania w miejskim zalewie. Nie wiadomo jednak, czy zakończą go w tym samym miejscu. Magistrat ogłosił bowiem przetarg na remont tego zbiornika.

Do odwołania morsujemy na zalewie zamojskim. Kiedy otrzymamy dokładną informację o rozpoczęciu prac modernizacyjnych, będziemy zmieniać lokalizację. Póki co spotykamy się w każdą niedzielę o godz. 10.30 – zaprasza Kazimierz Chmiel, jeden z ojców założycieli Zamojskiego Klubu Morsa.

 

Zamojskie morsy

Przygoda z morsowaniem dla Macieja MoryniaTomasza Bednarskiego i Kazimierza Chmiela zaczęła się cztery lata temu. Inicjatorem klubu był Jacek Turlewicz, obecny członek Lubelskiego Klubu Morsa. Tegoroczny sezon ZKM rozpoczął trzy tygodnie temu.

 – Kąpało się wówczas ok. 50 osób. Drugie tyle obserwowało nas z linii brzegowej. Najmłodszy miał 5 lat, najstarszy dużo więcej – mówi Tomasz Bednarski.

Klub jest grupą nieformalną.

 – Najważniejszy jest regulamin, z którym należy się zapoznać. Nie bierzemy odpowiedzialności za innych. Każdy wchodzi do wody na własną odpowiedzialność. Czasem po konsultacji z lekarzem. Zalecamy się do tego odpowiednio przygotować. Każdy wchodzi do wody na tyle, ile może. Nie dłużej niż 4-5 minut. Jeżeli przychodzi ktoś pierwszy raz, robimy rozeznanie. Wejście do wody może być ekstremalnym przeżyciem – dodaje Bednarski.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe