Zamość: Powietrze pod kontrolą

  • 19.11.2019, 11:06
  • AP
Zamość: Powietrze pod kontrolą
Cztery czujniki jakości powietrza ufundowała miastu spółka Veolia Wschód. Urządzenia zostaną zamontowane przy szkołach. Walką o dobre powietrze w mieście ma zająć się nieformalna grupa Zamojski Alarm Smogowy.

Zakup czujników znalazł się w propozycjach zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na 2020 r. Nie uzyskał jednak poparcia mieszkańców. Zgodnie z deklaracją złożoną kilka tygodni temu podczas debaty eksperckiej Veolia Wschód ufundowała miastu cztery czujniki firmy Airly.

W czwartek, 14 listopada, przedstawiciele spółki Roman Trześniowski i Andrzej Piotrowski przekazali czujniki na ręce Piotra Zająca, z-cy prezydenta Zamościa i Łukasza Kwiatkowskiego, wiceprzewodniczącego Stowarzyszenia "Zamość – Nasz Wspólny Dom", które zainicjowało zakup czujników.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zamoy
zamoy 19.11.2019, 18:31
Czujników pustym gadaniem nie oszukasz - może skończą się bajki że mamy czyste powietrze i radni łaskawie zabiorą się do roboty żeby takie było

Pozostałe