Gospodynie wzięły 426 tys. zł!

  • 21.11.2019, 07:06
  • wd
Gospodynie wzięły 426 tys. zł! Fot. pixabay.com
Aż 135 kół gospodyń wiejskich z powiatu tomaszowskiego złożyło wnioski o wsparcie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Otrzymają aż 426 tys. zł. To rekord w województwie.

O pieniądze z ARiMR mogły ubiegać się koła zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich prowadzonym właśnie przez agencję. Do rozdania było 40 mln zł. Aż 426 tys. zł dostały koła z powiatu tomaszowskiego. Ich liczba w skali kraju i województwa była rekordowa. Najwięcej powędrowało do najmniejszych kół liczących do 30 osób. Tych, w powiecie jest 114, dostaną około 342 tys. zł.

 

O 49 kół więcej

 – W 2018 roku z dofinansowania skorzystało 86 kół z powiatu. Dzięki akcji informacyjnej, w którą włączyli się też wójtowie i sołtysi, w tym roku było ich jeszcze więcej. Aż 135 kół zarejestrowało się, żeby dostać dodatkowe pieniądze – informuje Stanisław Bondyra, kierownik ARiMR, oddział w Tomaszowie Lubelskim.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 22.11.2019, 05:30
Niech się ARiMR zaciekawi na co KGW przeznaczy te pieniądze. Pewne koło z tego funduszu kupowało alkohol i opłacało msze.

Pozostałe