Obywatel klika, bo pirat jedzie

  • 21.11.2019, 07:00
  • ak
Obywatel klika, bo pirat jedzie
Co najbardziej doskwiera mieszkańcom powiatu tomaszowskiego? Przede wszystkim piraci drogowi, ale również osoby spożywające alkohol w miejscach niedozwolonych, kierowcy parkujący tam, gdzie nie powinni, grupy małoletnich chuliganów i wałęsające się bezpańskie psy. Tak wynika ze zgłoszeń nanoszonych przez obywateli na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Od początku roku do końca października mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego i okolicznych miejscowości nanieśli na KMZB aż 1026 zgłoszeń, czyli średnio ponad 100 miesięcznie.

Zmorą są drogowi piraci

Najwięcej (552) dotyczyło miejsc, w których kierowcy zdecydowanie przekraczają dozwoloną prędkość. Z KMZB wynika, że te "ulubione" przez piratów drogowych rewiry to drogi w gminie Tomaszów Lubelski, głównie Rogóźno, a w samym Tomaszowie Lubelskim ulica Słowackiego.

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

Problemem dla mieszkańców miasta są także osoby spożywające alkohol w miejscach publicznych. Były 223 takie zgłoszenia, które dotyczyły najczęściej parku miejskiego, a także rejonu szkoły przy ul. Tomasza Zamoyskiego.

Obywatele skarżyli się też na nieprawidłowo parkujących kierowców (54). Z nimi problem jest przede wszystkim na ul. Matejki. Poprzez KMZB do policji dotarły 33 sygnały o "grupowaniu się małoletnich zagrożonych demoralizacją". Do takich sytuacji najczęściej dochodziło w Tarnawatce, Justynowie i przy ul. Hallera w Tomaszowie Lubelskim.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja
Ja 22.11.2019, 14:31
W miejscowości Górno można by było dorobić dodatkowe dwa pasy i było by już jak na autostradzie, bo prędkości autostradowe na nowej drodze to nie problem. Policja oczywiście problemu nie widzi
Kpp
Kpp 22.11.2019, 13:16
Ul słowackiego - koleś w wieku po studiach zamiast iść do pracy to ma zajęcie, klikanie co chwilę że ktoś przekracza prędkość. Bez przerwy zgłoszenia na komisariat że ktoś PARKUJE NA PARKINGU. tomaszowscy psychole rozmnażają się. A co będzie teraz jak mu nowy lokal w dawnym bistro będzie w nocy przeszkadzał.
Bu
Bu 21.11.2019, 14:35
Tyszowce skwerek koło komisariatu...
Całą noc tępią mordy a w weekend jest najgorzej... Rozbite butelki wyrwane znaki drogowa pobite przystanki... Jak tak można?
Radny
Radny 21.11.2019, 18:37
Tu jest norma ,psy śpią reszta grasuje . B urmistrz śpi a myszy grasują
Matek
Matek 21.11.2019, 18:21
Bo starej gwardii juz nie ma...a cymbały w rureczkach się ponoszą ( gimbaza)...

Pozostałe