Lubycza Królewska: Pasjonaci połączyli siły

  • 22.11.2019, 07:06
  • roh
Lubycza Królewska: Pasjonaci połączyli siły Celem Lubyckiego Kwartalnika Regionalnego będzie popularyzacja wiedzy regionalnej - mówi Zdzisław Pizun
Regionaliści z Lubyczy Królewskiej zarejestrowali w sądzie Lubyckie Stowarzyszenie Regionalne. W przyszłym roku chcą rozpocząć wydawanie "Lubyckiego Kwartalnika Regionalnego".

- Impulsem do powstania stowarzyszenia była opieka nad ruinami cerkwi i cmentarza przycerkiewnego w Kniaziach – mówi Zdzisław Pizun, historyk i regionalista z Lubyczy Królewskiej.

Zaznacza, że od kilku lat w miejscowości działa prężne środowisko pasjonatów lokalnej historii. Teraz regionaliści swoje działania sformalizowali. 27 września w sądzie zarejestrowali Lubyckie Stowarzyszenie Regionalne. Prezesem stowarzyszenia została Anna Roci, w skład zarządu weszli: Robert Gmiterek (z-ca), Katarzyna Noworol (sekretarz) i Joanna Kołakowska (członek). Jedną z pierwszych decyzji zarządu było utworzenie Wydawnictwa "Lubycki Kwartalnik Regionalny", którego redaktorem naczelnym został Zdzisław Pizun.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe