Tomaszów Lubelski: Budowa obwodnicy trwa

  • 23.11.2019, 07:03
  • wd
Tomaszów Lubelski: Budowa obwodnicy trwa Do obwodnicy jeszcze daleko, ale drogowcy nie stoją w miejscu.
Już pół roku trwa budowa obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. Ok. 30 procent prac jest wykonanych, położono m.in. pierwszy asfalt. Inwestycję firma Mota-Engil Central Europe ma zakończyć wiosną 2021 roku.

Prace przy budowie trwają do maja. Na niemal połowie długości trasy głównej położono już pierwsze warstwy nawierzchni bitumicznej. Przebudowano większość sieci energetycznej kolidującej z inwestycją. Wykonano fundamenty blisko 90 proc. obiektów inżynierskich, a obecnie trwają prace przy elementach konstrukcyjnych mostów. Gotowych jest także ok. 90 proc. przepustów i przejść dla zwierząt o konstrukcji żelbetowej lub stalowej.

Obwodnica o klasie drogi ekspresowej o długości ok. 9,6 km powstaje po wschodniej stronie Tomaszowa Lubelskiego. W jej przebiegu zaplanowano dwa węzły: Tomaszów Północ, który znajdzie się na przecięciu z drogą wojewódzką nr 850, i Tomaszów Południe, który będzie na włączeniu do przebiegu z drogą krajową nr 17. Nad doliną rzeki Sołokiji trasa pobiegnie estakadą. Powstaną również nowe drogi dojazdowe o łącznej długości 13,8 km, którymi będzie się odbywał ruch lokalny. Obwodnica będzie przebiegała przez grunty miejscowości Dąbrowa, Rogóźno Sabaudia, Łaszczówka, Łaszczówka Kolonia i Jeziernia.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe