Biłgoraj: Pomnik odsłonięty

  • 23.11.2019, 06:05
  • lew
Biłgoraj: Pomnik odsłonięty
Na placu przy kościele św. Jerzego w Biłgoraju poświęcono i odsłonięto pomnik ku czci niepodległości i historii Polski.

Pomnik stanął z inicjatywy ks. Stanisława Budzyńskiego, przy zaangażowaniu wielu mieszkańców Biłgoraja. – To bardzo piękna inicjatywa – uważa Marian Kurzyna, przewodniczący Rady Powiatu w Biłgoraju i szef biłgorajskiego oddziału PTTK.

Kamienny monument ma upamiętniać dzieje Polski od chrztu w 966 r. do teraźniejszości. Umieszczono na nim tablice przypominające ważne wydarzenia z historii kraju. Pomnik zwieńczony jest historycznym krzyżem z okresu kształtowania się państwa polskiego.

Uroczystego poświęcenia pomnika dokonał bp senior Jan Śrutwa. Wcześniej odbyła się msza święta w intencji ojczyzny. W uroczystości uczestniczyli mieszkańcy miasta, a także przedstawiciele władz samorządowych miasta, gminy i powiatu.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe