sobota, 20 kwietnia 2024 10:22

Padwa sforsowała Wisłę

Na sporą próbę nerwów wystawili swoich kibiców szczypiorniści Padwy Zamość. Ostatecznie jednak zespół Marcina Czerwonki wygrał w Płocku z rezerwami Wisły Orlen 31:28 (17:15) i awansował na drugie miejsce w tabeli.
A już w niedzielę o 17.00 w hali OSiR Padwa zmierzy się z KPR Legionowo.

Potencjał oraz miejsce w tabeli wyraźnie wskazywały, kto jest faworytem w tym meczu. I pierwsze jego minuty zdawały się to potwierdzać. Zamościanie bronili bardzo agresywnie i młodzież (najstarszy gracz miał 22 lata) z Płocka pierwsze trafienie zaliczyła dopiero w 6 minucie. W 12 minucie Padwa prowadziła już 9:3, ale od tego momentu sprawnie działający mechanizm zaczął szwankować i ambitni gospodarze pod koniec tej części gry doprowadzili do remisu 14:14. Trafienia Łukasza Szymańskiego i Pawła Puszkarskiego sprawiły jednak, że to żółto-czerwoni schodzili na przerwę w lepszych nastrojach.