Gorzki cukier - felieton Tomka Tomczewskiego

  • 19.11.2019, 15:25
  • Tomasz Tomczewski
Gorzki cukier - felieton Tomka Tomczewskiego
W Werbkowicach wrze. Kryształ ma otrzymać w przyszłym roku dotację gminną mniejszą o 70 tysięcy złotych niż dotychczas. Czyli stówka zamiast 170. To sporo mniej, więc i niepokój jest uzasadniony.

Ja oczywiście obiektywny nie będę, bo należę do grona tych obywateli, którzy uważają, że sport zasługuje na dotacje od samorządu. Oczywiście na zdrowych zasadach i pod warunkiem, że działacze nie siedzą z założonymi rękami, czekając na mannę z nieba. Wokół Kryształu jest na szczęście sporo pasjonatów (i jeden "wariat"), którzy nie szczędzą kasy z własnej kieszeni. Na pewno więc nie można mówić o tym, że klub jest wyłącznie na garnuszku samorządowym. Nie będę żadnym wizjonerem, gdy napiszę, że prędzej czy później trzeba schować dumę do kieszeni i raz jeszcze siąść do rozmów. Pewnie, że samorządowcy otrzymali w wyborach mandat od społeczeństwa do rządzenia, ale z ludźmi zawsze warto dobrze żyć. W każdym czasie i w każdych okolicznościach. A dla wielu starszych i młodszych mieszkańców gminy mecze Kryształu to być może jedyna odskocznia od codzienności.

Tak sobie jeszcze myślę, że każda władza na promowaniu sportu może tylko zyskać. Świetnie rozumie to na przykład prezydent Andrzej Wnuk, który jest stałym bywalcem wydarzeń sportowych w Zamościu. I co ciekawe, w przeciwieństwie do innych, nie dzieje się to jedynie w okresie przedwyborczym.

Mam nadzieję, że gdy pierwsze emocje opadną, obie strony werbkowickiego konfliktu zrozumieją, że potrzebny jest kompromis. Nie spodziewam się oczywiście, aby na wiosnę pani wójt prowadziła doping na meczach Kryształu, ale odrobina dobrej woli z obu stron może sprawić, że "kryształ" w Werbkowicach nadal będzie słodki.      

Tomasz Tomczewski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kibic
kibic 27.12.2019, 11:13
Śmieszne jest to że grupy młodzieżowe mają płacić składki co miesiąc.
Do Bono
Do Bono 22.11.2019, 19:08
Śmiesznie, dziecinne wylanie dziecka z kąpielą. Podaj sobie rękę z redaktorem o ile to nie jest ta sama osoba.
kibic
kibic 22.11.2019, 06:24
klasa okręgowa pewna
Kibic
Kibic 21.11.2019, 12:00
Szkoda tylko że nikt nie napisał ile Kryształ otrzymywał w poprzednich latach podwyżka była ostatnio znaczącą bo ze 100, 105, 108 do 170tys w poprzednim roku.....
Bono
Bono 21.11.2019, 08:32
Bardzo dobry tekst. Bardzo dobry przykład Hetmana i prezydenta. Ostatnio w jednej z lubelskich gazet pojawił się temat Unii Białopole, gdzie w przypadku awansu do IV ligi m.in. wójt obiecał, że znajdą się pieniądze na grę w wyższej klasie. Można? Można, ale chyba nie wszędzie to rozumieją. Na wiosnę pani wójt raczej nie będzie prowadziła dopingu, ale może zaszczyci swoją obecnością chociaż jeden mecz? Może teraz się mylę, może już miało to miejsce tylko ja nie zauważyłem :)
kibic
kibic 20.11.2019, 18:31
Idąc takim tokiem myślenia w Warszawie mieszka 1,7 mln ludzi a na mecze Legii przychodzi zaledwie 20 tysięcy. Do demonów intelektu na pewno nie można cię zaliczyć.
>>>
>>> 20.11.2019, 15:19
"A dla wielu starszych i młodszych mieszkańców gminy mecze Kryształu to być może jedyna odskocznia od codzienności" .... hahahah. Ze strony Kryształu można wyczytać, że ich czwartoligowe potyczki śledzi od 100 do 150 osób. W gminie którą zamieszkuje ok 10.000 tys ludzi to 1 do 2 % mieszkańców. Ten felieton pokazuje, że wszystko da się uzasadnić tylko nie wiem po co .
Czytelnik
Czytelnik 19.11.2019, 22:47
Coś chyba kryształ nawywijal. Z każdym zawsze trzeba dobrze żyć? A jakiś kręgosłup trzeba mieć, czy tylko dobrze żyć? Zasady są ważne.
Bi
Bi 19.11.2019, 17:44
Dobrze napisane...

Pozostałe