Sąd: Były nieprawidłowości w komisji

  • 19.11.2019, 08:00
  • Bogdan Nowak
Sąd: Były nieprawidłowości w komisji
Sąd Najwyższy uznał, że protest wyborczy Piotra Zygarskiego był zasadny, ale nie nakazał ponownego przeliczenia głosów ani powtórzenia wyborów. Mężczyzna czuje się skrzywdzony. Zamierza zaskarżyć państwo polskie do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Piotr Zygarski jest prawnikiem i samorządowcem. Mieszka w Warszawie, prowadzi jednak ośrodek dla niepełnosprawnych dzieci w Kawęczynku (gm. Szczebrzeszyn). W ostatnich wyborach parlamentarnych startował jako kandydat Koalicji Europejskiej w okręgu chełmskim. W czasie wyborów 13 października wraz z grupą kilkunastu znajomych przybył do Wiejskiego Domu Kultury w Kawęczynku, gdzie znajdowała się komisja wyborcza. Wszyscy oddali tam głosy.

 Piotr Zygarski zagłosował na siebie. Jest pewny, że głosy oddali na niego także jego znajomi oraz przynajmniej kilku innych mieszkańców okolicznych miejscowości. Po ogłoszeniu wyników okazało się jednak, iż Zygarski nie zdobył... ani jednego głosu. Był tym oburzony. Domagał się ponownego przeliczenia kart wyborczych oraz ukarania winnych.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe