Horodło: Na Średniej i Rynku już gładko. Ulice po remoncie

  • 18.11.2019, 11:00
  • ak
Horodło: Na Średniej i Rynku już gładko. Ulice po remoncie Fot. UG Horodło
Zakończyła się realizacja drogowego projektu w Horodle. Rozbudowane zostały ulice Średnia i Rynek.

Prace prowadzone były na odcinku blisko 1,2 km. Położono tam nową nawierzchnię, zbudowano prawie 900 metrów chodników. Przy okazji powstało odwodnienie i kanalizacja deszczowa. W ramach inwestycji powstał również parking z 22 miejscami postojowymi oraz zatoka autobusowa. Z myślą o bezpieczeństwie pieszych powstało 10 przejść. Jedno z nich jest wyniesione i przedzielone wyspą. Podczas prac drogowcy wymienili i uzupełnili też znaki i na malowali nowe poziome oznakowanie drogi.

Całość kosztowała ponad 1,8 mln zł, a dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych wyniosła przeszło 840 tys. zł.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mądry człowiek
Mądry człowiek 18.11.2019, 12:12
To teraz niech władze gminy Horodło i Dubienka cisną urząd Marszałkowski i zdw do remontu 816 (nadbużański), w ciągu której znajduje się dalszy ciąg ul. średniej. Ponadto trasa ta stanowi główną oś miejscowości położonych przy tej trasie, a jej stan woła o pomstę. Doraźne lepienie i wstawianie dywaników po 50 m jest wyrzuceniem pieniędzy w błoto (dosłownie błoto). Brak odwodnień tej drogi powoduje że trochę wody i mróz rozsadza nawierzchnie. Wskazane byłoby też wziąć się za rolników którym zawsze mało ziemi i zaorywują rowy, a jakby nie było szkoda pługa to i nawierzchnie bitumiczną by orali. Kopać rowy i od razu na ich skraju od strony pola oczywiście a nie drogi sądzić drzewa inaczej znów zaorają.

Pozostałe